Muzika

2021.10.18 12:46

Žymus britų atlikėjas Tricky koncertuos Vilniuje: pristatys du naujausius albumus

LRT.lt2021.10.18 12:46

Sostinės menų fabrike „Loftas“ su grupe koncertuos triphopo muzikos veteranas Tricky. 

Muzikinę karjerą kadaise pradėjęs kultinėje grupėje „Massive Attack“, britų atlikėjas Vilniuje pristatys net du naujausius savo kūrinius - albumą „Fall To Pieces“ ir projektą „Lonely Guest“.

Koncertas sostinėje įvyks kitų metų kovo 5 dieną. Tai bus trečioji Tricky viešnagė Lietuvoje.

Buvęs novatoriško Bristolio kolektyvo „Massive Attack“ narys Tricky devintojo dešimtmečio viduryje ryžosi pradėti solinę karjerą, išleisdamas kritikų pripažintą debiutinį darbą „Maxinquaye". Jį dedikavo savo motinai, kurios neteko dar ankstyvoje vaikystėje.

Nuo to laiko menininkas nuolat plečia savo skambesį, pasitelkdamas amerikietiško hiphopo, postpanko, neaplenkdamas ir šokių muzikos įtakos.

Per beveik trisdešimt metų trunkančią solinę karjerą menininkas darbavosi su tokiais atlikėjais kaip „Red Hot Chili Peppers“, Damonas Albarnas, Björk, P. J. Harvey, Yoko Ono, Grace Jones ir daugelis kitų.

Be to, kaip aktorių ji galima išvysti tokiuose kino filmuose kaip „Penktasis elementas" ar „Dvasia šarvuose“. 2014 metais apie jį sukurtas trumpo metro dokumentinis filmas „Tricky: I Am Adrian Thaws".

„Lonely Guest“ - naujausias Tricky projektas ir to paties pavadinimo albumas, kuris pasirodys jau spalio 22 dieną. Albumo įrašuose dalyvavo tokios muzikinės ikonos kaip ne per seniausiai Anapilin iškeliavęs Lee „Scratch“ Perry, taip pat „Idles" lyderis Joe Talbotas, „Maxïmo Park" vokalistas Paulas Smithas ir kiti.

Naujausią Tricky įrašą kritikai įvardija kaip menininko savitą dvasinį atokvėpį, kuris, tuo pačiu, išlaiko aukščiausius kokybės standartus. „Lonely Guest" diske muzikos gerbėjai galės užčiuopti paraleles su revoliucingu Tricky įrašu „Maxinquaye“, kuriame pankrokas, hiphopas, regis ir soulo muzikos garsai inovatyviai derėjo kartu.

Agentūros „Garsų gelmės“ kvietimu Vilniuje Tricky pasirodys su 4 asmenų lydinčia grupe. Prie mikrofono atlikėjui talkins jo daugkartinė scenos partnerė ir „Fall To Pieces" bei „Lonely Guest" įrašuose dalyvavusi vokalistė Marta. Taipogi elektrine bei akustine gitara grosianti Mariin, kuri yra kilusi iš Estijos. Ritmą palaikys gyvi mušamieji, o tamsią atmosferą sustiprins violončelės garsai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt