Muzika

2021.10.14 13:32

Elektroninės muzikos kūrėja Monikaze pristato naują albumą: tai lyg aštuoni atviri laiškai

LRT.lt2021.10.14 13:32

Elektroninės muzikos kompozitorė ir atlikėja Monikaze, ką tik pristačiusi net du naujus singlus, ketvirtadienį pristato dar dvi svarbias naujienas – savo antrąjį albumą „Waste of Space“ su muzikiniu vaizdo klipu kūriniui „Give Me Your Soul“. 

Monikaze ir jos muzika yra vertinima ne tik Lietuvos muzikos industrijos dalyvių, jos skambesį pamėgo ir užsienio klausytojai. Ilgai lauktą albumą išleido tarptautinį pripažinimą pasiekusi įrašų kompanija iš Didžiosios Britanijos „Moshi Moshi Records“, po kurios sparnu savo muziką leido tokie atlikėjai kaip „Hot Chip“, Moscoman, „Invisible Minds“ ar „Hercules & Love Affair“.

„Esu labai laiminga, šią įrašų kompaniją sekiau dar studijų pradžioje ir gerokai nustebau tą dieną, kai jie patys su manimi susisiekė. Nuo to laiko sukūriau kelis remiksus vienam jų atlikėjų Tomui Sandersui ir galiausiai sutarėme išleisti „Waste of Space“, – pasakoja Monikaze.

Albumą sudaro aštuoni originalūs kūriniai, apipinti asmeniškomis istorijomis, kurias vienija autorės santykis su ją supančiais žmonėmis.

„Tai 8 laiškai tam tikriems asmenims, su kuriais tuo metu nesugebėjau būti atvira ir daugeliu atvejų dėl šios priežasties mes susipykome ar tiesiog nustojome bendrauti. Toks užsisklendimas ir apsimetinėjimas man pačiai atrodė beprasmis, maniau jog nesugebėdama atrasti nuoširdaus ryšio su kitais, tampu tiesiog erdvę švaistančiu padarėliu. Todėl panorau šiuose „laiškuose“ atskleisti tai, ko neįstengiau tiems žmonėms išsakyti žodžiais“, – sako atlikėja.

Albumo kūrinys „Give Me Your Soul“ įgavo ir vizualinę formą – jam sukurtas muzikinis vaizdo klipas, subtiliai jį atskleidžiantis ir šiek tiek papildantis savo istorija.

„Tai daina apie netikrą, apsimestinį susižavėjimą, skatinamą egoistiško noro jaustis mylimu“, – paaiškina Monikaze.

Monikos Zenkevičiūtės – Monikaze aktyvi muzikinė karjera prasidėjo 2019 metais, kai jos sukurtas kamerinis kūrinys „Pocket“ pateko į 10 geriausių Tarptautinės kompozitorių tribūnos kūrinių sarašą.

Kaip elektroninės muzikos atlikėja prisistačiusi debiutiniu albumu „Chicken Wings“, Monikaze dalinosi scena su tokiais atlikėjais kaip „Dopplereffekt“, „Algiers“, „First Hate“, sukūrė remiksų bei elektroakustinių kūrinių chorui „Vilnius“, Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui, o jos kompoziciją fleitai ir elektronikai „Manta“ Lietuvos kompozitorių sąjunga įtraukė į 2020 m. geriausių Lietuvos kompozitorių kūrinių penkioliktuką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt