Muzika

2021.10.14 13:22

Pamatykite: „Maestro“ dalyvė Samanta surengė išskirtinį pasirodymą Ignalinos atominėje elektrinėje

LRT.lt2021.10.14 13:22

Elektroninės muzikos projektas „Antidote“ išleido jau keturioliktąjį epizodą, kuris buvo nufilmuotas Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje.

Audiovizualinio pasirodymo ašimi tapo techno muzikos ritmus derinusi diskžokėja Samanta ir jos užnugaryje – pastatas, kuris atpažįstamas ne tik lietuviams, bet ir užsieniečiams, po kultiniu tapusio serialo „Černobylis“ sėkmės.

Projekto komanda neslepia, kad įgyvendinimo metu kilo įvairių iššūkių: saugumo reikalavimai dėl šalimai esančios pasienio zonos, padidinto saugumo zonos ir papildomi kiti elementai pareikalavo atkaklumo. Planavimo darbai truko metus.

Siekiant užfiksuoti objektą, „Antidote“ susivienijo su puikiai žinoma didžėja Samanta, neseniai pasirodžiusia ir LRT TELEVIZIJOS projekte „Maestro“.

Ji surengė prikaustantį pasirodymą, kuriuo siekta sukurti išskirtinę audiovizualinę patirtį, pabrėžiant brutalistines pastato architektūros bei aplinkos detales. Samantos muzika apjungia skirtingus elektroninius skambesius, kurie atspindi istorines šio pastato tendencijas ir pamažu veda klausytojus kelionėje į šiandienos muzikines tendencijas.

„Epizodas turi ryškią simbolinę reikšmę mūsų kūrybinei komandai ir, tikimės, sukuria sektiną pavyzdį kitiems audiovizualinių menų bei elektroninės muzikos atlikėjams. Užuot naudodami šias įspūdingas lokacijas kaip foninį vaizdą atlikėjams, mes stengiamės atrasti sinergiją tarp muzikos ir aplinkos, kurioje ji skamba.

Kiekviename „Antidote“ epizode, pasitelkdami įvairias menine priemones, mes siekiame papasakoti unikalią istoriją, kuri būtų susieta su konkrečiu istoriniu bei kultūriniu kontekstu“ ,- teigia „Antidote“ projekto vadovas Edmundas Pučkorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt