Muzika

2021.10.13 12:12

Rokeriai „Thundertale“ pristato klipą „Tinkle“: kritikuoja interneto iškreiptą pasaulį

LRT.lt2021.10.13 12:12

Lietuviško roko grupė „Thundertale” pristato naują kūrinį, kuris, anot jų, yra skirtas žmonėms, pervargusiems nuo iškreiptos realybės.

„Esame nuolatiniame žinių, reklamos, nuomonės formuotojų įtakos sraute. Tyčia ar netyčia meluojame vieni kitiems apie tai, kaip mums sekasi - norėdami atrodyti geresni, gražesni nei esame iš tikrųjų.

Susikuriame tapatybes, slepiamės po anoniminiais komentarais ir, kas keisčiausia, pateikdami netikrus savo gyvenimo epizodus, kažkodėl tikime, kad kitų „tinklo" gyventojų viešinamos gyvenimo akimirkos yra tikros. Taip vis labiau save spaudžiame į kampą.

Vaikomės gerovės iliuzijos net nepastebėdami, kaip byra mūsų namų sienos, kaip vis tolimesni vieni kitiems tampame“, - dainos gimimo užsklandą atveria grupės vokalistas Laurynas Baškys.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ir patį kūrinį, ir vaizdo klipą grupės „Thundertale“ nariai kūrė patys: garso takelio įrašymas, miksavimas ir masteringas atliktas „Lapės Records“ studijoje, kuriai vadovauja Laurynas, o vaizdo klipo idėja, režisūra, filmavimo ir vaizdo montažo darbais užsiėmė jo brolis, muzikos vaizdo klipų prekės ženklo „Lumetri House“ autorius Rokas Baškys.

„Šiame klipe esminiu stilistiniu akcentu pasirinkta autoironija: vaizduojama kaip kartais patys bandome patenkinti į mus įsmeigtas stiklines akis bei narciziškai norime išvysti ekrane savo patobulintas versijas, nors jame - tik tuštuma.

Vizuale pasirinkta vintažinė apiplyšusi eklektika yra tarsi purvina priešprieša tarp išdarkytos realybės ir vidinio noro parodyti neegzistuojantį spindesį”, - vaizdo klipo idėją atskleidžia režisierius Rokas Baškys.

Komanda šįsyk padirbėjo iš peties ir pristato ne tik pačią dainą „Tinkle“, ne tik jos vaizdo klipą, kuriame galite pamatyti ir autentiškas vintažines gitaras iš asmeninės žinomo gitaristo Lino Pečiūros kolekcijos, bet ir paruošė specialų vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip vyko pasiruošimo filmavimui ir paties filmavimo darbai:

Grupės nariai patys įsirenginėjo filmavimo aikštelę: klijavo vintažinius tapetus, ieškojo įrangos ir atributikos, kuri tiktų vaizdo klipo idėjai įgyvendinti – buvo „įdarbinta“ net senutė „Betacam“ vaizdo kamera.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt