Muzika

2021.10.07 22:57

Išskirtinė premjera: uždarą vakarėlį gerbėjams Vilniuje surengę „Måneskin“ pristatė naują dainą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.10.07 22:57

Viena populiariausių pasaulio roko grupių „Måneskin“ ketvirtadienio vakarą pradžiugino būrelį gerbėjų Lietuvoje.

Charizmatiškieji italai penktadienį išleidžia naują dainą „MAMMAMIA“. Tai pirmas naujas šios grupės įrašytas kūrinys po triumfo šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris juos išgarsino visoje planetoje.

Naujos dainos pasirodymą internete suplanavę vidurnaktį, kelios valandos prieš tai „Måneskin“ nariai surengė specialius uždarus kūrinio „pasitikimo“ vakarėlius septyniolikoje pasaulio miestų – nuo Niujorko iki Stambulo.

Į šį sąrašą pateko ir Vilnius, Ryga bei Talinas. Pastaruosiuose dviejuose miestuose, kaip skelbta prieš savaitę, „Måneskin“ koncertuos kitų metų pavasarį, o Lietuva į grupės koncertinius planus kol kas neįtraukta. Beje, visi bilietai į būsimus italų koncertus Europoje išgraibstyti per vos dvi valandas.

Specialius vakarėlius gerbėjams beveik dvidešimtyje miestų „Måneskin“ nusprendė surengti, pasitelkę šiuolaikines technologijas.

Ketvirtadienio vakarą grupė surengė koncertą Berlyne, muzikos klube „SO36“. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – ji garsėja Vokietijos alternatyvios muzikos istorijoje, joje kadaise mėgdavo laiką leisti „Måneskin“ dievukai Davidas Bowie ir Iggy Popas.

Ketvirtadienio vakarą renginį Berlyne galėjo stebėti kviestinė publika ir kvietimus laimėję gerbėjai, o į kituose pasaulio miestuose surengtus vakarėlius buvo vykdoma tiesioginė renginio transliacija.

Vilniuje kelios dešimtys „Måneskin“ gerbėjų, išrinktų iš grupės sekėjų internete, buvo pakviesti į vakarėlį kino teatre „Kino Deli“.

Grupės plakatais papuoštoje salėje jie vieni pirmųjų pasaulyje gavo galimybę išgirsti ir naująją grupės dainą.

Pirmas įspūdis – tai ritmingas ir humoro kupinas kūrinys, skambesiu šiek tiek primenantis kitą grupės hitą „I Wanna Be Your Slave“.

„Prisiekiu, aš negeriu ir nevartoju narkotikų. Jie klausia, kodėl aš toks karštas? Nes aš italas“, – dainoje ironizuoja vokalistas Damiano Davidas.

Tai – akivaizdi užuomina į skandalą po „Eurovizijos“ finalo, kurio metu viename epizode kai kuriems internautams pasirodė, jog grupės dainininkas tiesioginiame eteryje buvo užfiksuotas vartojantis kokainą.

Grupės nariai vėliau savanoriškai atliko narkotikų testus ir pareiškė, jog nevartoja kvaišalų.
Ketvirtadienio popietę „Måneskin“ muzikantai surengė virtualią spaudos konferenciją, tiesiogiai transliuotą iš Berlyno.

Jos metu italai pasakojo, kad naująjį kūrinį „MAMMAMIA“ iš tiesų parašė kone iškart po pergalės „Eurovizijoje“.

„Tai tiesiog paprasta ir nerūpestinga daina, kuri gimė per kelias valandas. Jautėmės įkvėpti, viskas vyko labai natūraliai“, – pasakojo grupės bosistė Victoria De Angelis.

„Po „Eurovizijos“ mus užgriuvo daug dėmesio, dažnai atrodė, kad kažką darome gerai, bet žmonės vis tiek mūsų elgesį nuolat kritikuoja. Norėjau iš to pasišaipyti, todėl tai atsispindi dainos tekste.

Kartais atrodo, kad kuo garsesniais tampame, tuo dažniau mus neteisingai supranta“, – komentavo grupės vokalistas D. Davidas.

Naująją grupės dainą galima išgirsti čia:

Frazė „Mamma mia“ Italijoje gali reikšti ir teigiamą, ir neigiamą reakciją. Anot muzikantų, nauju kūriniu jie norėjo švelniai pasišaipyti ir iš stereotipų, kuriuos žmonės susidarė apie italus.

„Už mūsų nugarų vis kalbama, kad esame laukiniai, narkomanai ir taip toliau. Tai ir sakome – mes karšti, nes mes italai, tai mums natūralu. Žinoma, tai ironija. Tikiuosi, žmonės supras tai“, – svarstė Damiano.

Dėl „Måneskin“ Europos jaunimas eina iš proto. Grupės tarptautinio išgarsėjimo istorija atima žadą. Italijoje ši žavinga ketveriukė buvo populiari dar iki „Eurovizijos“, bet dabar jos akcijos – smarkiai pabrangusios.

Kai prieš kelerius metus „Måneskin“ dalyvavo Italijos TV šou „X Faktorius“, į jame apsilankiusį žymų britų dainininką Edą Sheeraną tik žiūrėjo iš tolo.

Prieš porą savaičių Paryžiuje Edas jau pats priėjo pabendrauti ir stebėjo visą italų koncertą. Mat jie kartu grojo labdaros koncerte „Global Citizen“ – Paryžiuje, prie Eiffelio bokšto, trisdešimties tūkstančių žiūrovų akivaizdoje.

Gerbėjų atsidavimas – pritrenkiantis. D. Davidas šypsodamasis papasakojo, jog Švedijoje šalia viešbučio laukusi gerbėjų pora išsitraukė tatuiruočių darymo aparatą ir paprašė, kad dainininkas ką nors ištatuiruotų jiems ant kūno.

„Pasakiau, kad negaliu, juk niekad to nedariau, bus infekcijų ir taip toliau. Jie sakė – nesvarbu.
Žinoma, nieko nedariau, bet po to susidomėjau, dabar jau turiu tatuiruočių aparatą ir pats vieną tatuiruotę sau padariau“, – pasakojo dainininkas.

Kodėl gerbėjai taip myli „Måneskin“?

„Nes mes gražūs, gerai darome savo darbą, mes kuklūs ir mes italai? Jei rimtai – nežinome priežasties. Gal dėl to, kad mes autentiški, stengiamės elgtis natūraliai, nedarome to, kas mums nepatogu. Žmonės mato, kad mums smagu groti, duoti interviu, mūsų artima draugystė matosi.

Mes – paprasti dvidešimtmečiai, bet darome kai ką svarbaus. Gal tai suteikia vilties kitiems“, – svarstė grupės nariai.

Kitais metais grupės laukia pasirodymas didžiausiame Vokietijos roko festivalyje „Rock Im Park“, o Romoje grupės koncertą stebės 80 tūkstančių žmonių.

„Tai gali susukti galvą, bet tikime, kad mums taip nenutiks. Nulipę nuo scenos, mes gyvename įprastą gyvenimą. Vaikštom su draugais, leidžiam laiką su artimaisiais“, – pasakojo V. De Angelis.

Kita vertus, tai, kad visi bilietai į koncertus buvo parduoti per dvi valandas, grupę vis dėlto pritrenkė.

„Mes lažinomės. Aš maniau, kad prireiks bent savaitės, vaikinai – kad kur kas daugiau laiko. Kai po dviejų valandų gavome žinutę, kad bilietų nebėra, negalėjome patikėti“, – šypsojosi Victoria.

Prieš išleisdami dainą, „Måneskin“ eilinį sykį „sprogdino internetą“ – socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje įsiamžino visiškai nuogi.

Penktadienį grupė ne tik išleidžia naują dainą, bet ir švęs 21-ąjį būgnininko Ethano Torchio gimtadienį.

„Dar viena proga nusirengti nuogai?“ – bandė provokuoti spaudos konferencijos vedėjas.

„Mums tam net nereikia progų“, – atšovė V. De Angelis.

Padūkę, sekami milijonų, koncertų rengėjų atakuojami italai dar šiais metais tikisi parašyti naujų dainų.

„Jau turime kelis kūrinius kišenėje. Dirbame su nauja muzika, tik tam sunku rasti laiko.
Norime viską padaryti gerai, būti šimtu procentų laimingi dėl to, ką sukūrėme“, – pasakojo gitaristas Thomas Raggi.

„Ir viską darome patys. Nenorėčiau nieko kito prileisti prie savo dainų. Toks aš jau esu – diva“, – kad neprarado saviironijos, eilinį sykį priminė D. Davidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt