Muzika

2021.10.01 12:48

Mirė žinomos prancūzų grupės „Nouvelle Vague“ įkūrėjas Olivier Libaux

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.10.01 12:48

Muzikos pasaulyje – netektis. Kaip praneša Prancūzijos žiniasklaida, mirė populiarios šios šalies grupės „Nouvelle Vague“ įkūrėjas Olivier Libaux.

Žinią apie bendražygio mirtį internete patvirtino kartu su juo „Nouvelle Vague“ sukūręs muzikantas Marcas Collinas.

Pranešama, kad gitara grupėje grojęs O. Libaux, kuriam buvo 57-eri, mirė trečiadienį. Mirties priežastis neskelbiama.

2003 metais debiutavusioje grupėje „Nouvelle Vague“ O. Libaux ir M. Collinas grojo su keliomis besikeičiančiomis vokalistėmis.

Grupės pasirinkta formulė iškart patraukė dėmesį – šie prancūzai nupūtė dulkes nuo aštuntojo ir devintojo dešimtmečio postpanko ir „new wave“ žanrų hitų ir sugrojo juos neįprastai, švelniu bosanovos stiliumi.

Debiutinis grupės albumas buvo parduotas daugiau nei 200 tūkstančių egzempliorių tiražu. Grupės repertuare atsirado „Depeche Mode“, „The Cure“, Billy Idolo, „Blondie“ ir kitų pasaulinių žvaigždžių dainų perdirbiniai. Jie patraukė ir „Nouvelle Vague“ dievukų dėmesį. Pavyzdžiui, „Depeche Mode“ dainos „Master And Servant“ naują versiją prancūzams įrašyti padėjo pastarosios grupės narys Martinas L. Gore‘as.

Dainavimas grupėje padėjo išgarsėti ne vienai Prancūzijos vokalistei - tarp jų ir atlikėjoms Camille bei Melanie Pain.

Nors atrodė, kad tai – vienadienis eksperimentas, grupė išleido penkis sėkmingus albumus. Ji ne kartą koncertavo Lietuvoje – pirmą sykį į Vilnių atvyko dar 2009-aisiais, o iki šiol paskutinį – 2017-aisiais.

O. Libaux pagarsėjo ir įdomiais projektais už „Nouvelle Vague“ ribų. Prieš aštuonerius metus jis išleido albumą, kuriame su būriu įvairių šalių atlikėjų savaip įrašė JAV roko žvaigždžių „Queens Of The Stone Age“ dainas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt