Muzika

2021.09.27 16:35

Sostinės bibliotekoje – „lazy diamond's underground“ koncertas ir autoriniai dailės darbai

LRT.lt2021.09.27 16:35

Debiutinį albumą kuriantis duetas „lazy diamond's underground“ rugsėjo 28 dieną 18.30 val. kviečia į nemokamą koncertą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Vilniuje įsikūrusi biblioteka nemokamų rudeninių koncertų ciklą ir šįkart kviečia į pažintį su „lazy diamond's underground“ – tai Paulinos Simutytės (vokalas, perkusija) ir Andriaus Šiurio (elektronika, fliugelhornas) elektroakustinės muzikos duetas.

Dueto kūryboje susilieja dark jazz, neo soul, downtempo, repo, tribal ir kitų stilių elementai, psichodeliniai garsai bei vokalinės-instrumentinės improvizacijos.

„Atviras“, – taip savo muzikos klausytoją apibūdina Paulina, o Andrius papildo: „Tikiuosi, kad mūsų klausytojas yra labai įvairus: išdykęs vaikas, bėgęs pro šalį ir suklusęs; jaunas svajoklis, nežinantis, kad jis jau poetas; mergina, kuri girdi apdainuojamą meilę; seneliai, per muziką grįžtantys į tolimą vaikystę ar skrendantys į kosmosą. Beje, girdėjau, kad mūsų muzika patinka ir kūdikiams!“

Šiuo metu Paulina ir Andrius kuria savo debiutinį albumą „Stone Poetry“, kurio idėjinis epicentras yra deimantas (jis atsispindi ir grupės pavadinime). Šio mineralo variacijos nurodo kiekvieno albumo kūrinio tembrinę spalvą, nuotaiką, formą. Žinoma, tai laisva grupės narių interpretacija, tačiau, jų manymu, garso ir mineralo sintezė gali paskatinti netikėtus fantazijos posūkius ir praplėsti emocinių patirčių spektrą.

Koncerto metu ekrane bus rodomi Paulinos Simutytės sukurti paveikslai: „Nežinau kodėl, bet dailė vis įsibrauna į mano kūrybą ir ieško vietos sau. Kiekvienam albumo kūriniui norėjosi priskirti unikalų dailės piešinį. Po ilgų ieškojimų grynuolių klasių mineraluose, analizuojant chemines sudėtis, sakyčiau, filosofiniame lygmenyje, per vieną reikšmingą pasivaikščiojimą prie upelio buvo atrasta dviejų akmenų trintis ir tai, kaip kuriasi pats pigmentas. Pasirodė itin brangu ir tikra. Natūralaus vietos pigmento išgavimas ir maži paveikslai laukė savo progos ir koncerto metu turėtų sužibti dar kitaip – nuguldami šviesos spinduliais ant bibliotekos sienos ir atverdami savitas asociacijas“.

Andrius Šiurys sako, kad jam koncertuoti bibliotekoje iki šiol neteko, tačiau tai viena mėgstamiausių vietų mieste: „Tam yra dvi pagrindinės priežastys – ramybė ir literatūra. Kai noriu susikaupęs padirbėti, su kavos puodeliu susirandu ramų kampelį, pasiimu knygą arba užsidedu ausines ir dirbu su muzika arba skaitau. Ypač jauku sėdėti bibliotekoje, kai už lango šalta. Adomo Mickevičiaus bibliotekoje turiu savo mėgstamiausią staliuką prie lango, už kurio matyti žmonės, einantys Trakų gatve, bei vinilinių plokštelių prekeivis. Prie to staliuko esu sukūręs nemažai muzikos, ji mane nuteikia kūrybiškai“.

„Ryškiai pamenu rajono biblioteką, į kurią nusivesdavo mama, ir koks milžiniškas keistumas buvo apsilankyti daugiabutyje, kuriame kažkodėl saugoma tiek daug knygų. Tokias plonesnes ir spalvotas (dažniausiai su šunimis) parsinešdavau namo. Adomo Mickevičiaus biblioteka man artimiausia ir paauglystėje, ir dabar. Jeigu reiktų išskirti, kas labiausiai traukia, tai būtų skirtingų tonų žingsniai medinėse girgždančiose grindyse, kažkokia kitokia akustika, tyla ir knygos, ypač meno skyrius, dirbančios moterys, visad rūpestingos ir malonios. Net per kažkurį savo gimtadienį ėjau ten į palėpę ramiai papiešti. O bibliotekoje dainavusi jau esu – Naujosios Vilnios bibliotekoje prezidentei Daliai Grybauskaitei. Toks įdomesnis nutikimas rajono bibliotekoje“, - priduria Paulina.

Dueto „lazy diamond's underground pasirodymas – tai rugsėjo mėnesį bibliotekoje vykstančio projekto „Koncertai Adomo Mickevičiaus bibliotekoje“ dalis. Jo tikslas – pristatyti aktualių Lietuvos jaunųjų muzikos autorių kūrybą ir skatinti teisėtą muzikos kūrinių naudojimą. Rugsėjo 28 dieną bibliotekoje koncertuos „lazy diamond‘s underground“, rugsėjo 30 dieną – atlikėja ir muzikos prodiuserė Umiko Kotori.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt