Muzika

2021.09.23 18:11

Jazzu pradėjo pusantrų metų lauktą turą: rečiau lankomuose miestuose – apnuogintos dainos

LRT.lt2021.09.23 18:11

Antradienį Ukmergėje, o trečiadienį Utenoje dainininkės Justės Arlauskaitės-Jazzu gerbėjai mėgavosi galimybe dalyvauti išskirtinio formato koncertuose. 

Viena populiariausių Lietuvos atlikėjų kamerinėje aplinkoje atrodė ypač arti klausytojų, o jos atliekami hitai suskambėjo dar intymiau nei bet kada.

Dažnai daugiatūkstantinei miniai didmiesčių salėse pasirodanti atlikėja Jazzu su savo komanda mintį apie koncertinį turą rečiau aplankomuose Lietuvos miestuose pradėjo regzti dar 2019-aisiais.

Buvo nuspręsta pasirinkti akustinį formatą ir sukurti išskirtinį, apnuoginto garso pasirodymą, kurio metu Jazzu akomponuoja pianistas Kęstutis Pavalkis, violončelės virtuozas Justas Kulikauskas bei jos ištikimi pritariantieji vokalistai „Original Copy“. Paskelbus akustinių koncertų datas, bilietai ėmė tirpti, bet 2020-ųjų pavasarį pandemija viską sustabdė.

„Gera užbaigti seniai pradėtus darbus, – ant scenos Ukmergėje ištarė Jazzu, pagaliau galėdama įgyvendinti tai, ko ilgai laukė ir ji, ir gerbėjai. – O dar maloniau dainuoti jums kamerinėje erdvėje, kai jūs taip arti. Tai – labai šiltas vakaras.“

Jau įvykę pirmieji turo koncertai išties buvo emociškai šilti ir jautrūs. Skambėjo specialiai šiam turui paruošta muzikinė programa, daug publikos mėgiamų hitų, kurie kamerinėje aplinkoje ištrynė bet kokius atstumus tarp atlikėjos ir klausytojo, sustiprindami ryšį iš širdies – į širdį.

Jazzu širdį turėtų pradžiuginti ir tai, kad dauguma jos gerbėjų išsaugojo net prieš pusantrų įsigytus bilietus ir atėjus laikui, susirinko į renginius. Koncerto organizatoriai taip pat teigė, kad problemų nesukelia galimybių pasas, viskas veikia sklandžiai, o žiūrovų požiūris – teigiamas ir atsakingas.

Jazzu akustinių koncertų turas „Mano namai“ keliauja toliau. Teatro atmosferos įkvėpti, apnuoginto garso pasirodymai rugsėjo 24 d. įvyks Plungės, 26 d. – Jonavos, 28 d. – Marijampolės, 29 d. – Alytaus ir 30 d. – Mažeikių kultūros centruose. Spalio 2 d. Jazzu surengs akustinį koncertą Kėdainių arenoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt