Muzika

2021.09.23 15:21

Airių muzikos žvaigždė Róisín Murphy surengs koncertą Vilniuje

LRT.lt2021.09.23 15:21

Airijos elektroninės muzikos žvaigždė Róisín Murphy grįžta į Lietuvą. Buvusi dueto „Moloko“ dainininkė ir solo atlikėja mūsų šalyje koncertuos kitų metų pavasarį.

Antrą kartą Vilniuje viešėsianti electro-disco muzikos diva išsiilgusiems gerbėjams pristatys naujausią albumą „Róisín Machine“ ir atliks didžiausius hitus. Gegužės 6 d. sostinės „Compensa“ koncertų salėje vyksiantis koncertas bus vienintelis Róisín Murphy pasirodymas Lietuvoje.

Róisín Murphy gimė Dubline, tačiau užaugo Mančesteryje. 1994 m. ji kartu su prodiuseriu Marku Brydonu įkūrė elektroninės muzikos duetą „Moloko“. Vos susipažinusi pora iškart rado bendrą kalbą.

Teigiama, kad bandydama užkalbinti Brydoną, Róisín ištarė žodžius: „Ar tau patinka mano aptemptas megztinis?“ - ši frazė po metų tapo debiutinio „Moloko“ albumo pavadinimu. 2002-aisiais metais muzikinę veiklą nutraukęs duetas išleido keturis sėkmingus albumus ir dideliais hitais tapusias dainas „The Time Is Now“, „Fun For Me“ ir „Sing It Back“.

Persikėlusi gyventi į Londoną, Róisín Murphy pradėjo bendradarbiauti su prodiuseriu Matthew Herbertu, su kuriuo įrašytų solinių dainų albumas „Ruby Blue“ buvo išleistas 2005 m. Po metų dainininkė pasirašė kontraktą su įrašų kompanija EMI, kuri 2007-aisiais metais išleido dideliu hitu tapusį singlą „Overpowered“ ir to paties pavadinimo antrąjį Róisín Murphy solinį albumą.

Trečiojo dainininkės solinio albumo gerbėjai laukė aštuonerius metus, per kuriuos Róisín Murphy ne tik bendradarbiavo su Davidu Byrne'u, Fatboy Slimu, Davidu Moralesu ir Borisu Dlugoschu, bet ir spėjo išleisti itališkai įdainuotų šešių dainų minialbumą „Mi Senti“. 2015-ųjų gegužę išleistas trečias atlikėjos solo darbas „Hairless Toys“ buvo pristatytas prestižinei „Mercury“ premijai. Po metų Róisín Murphy gerbėjus nudžiugino ketvirtuoju albumu „Take Her Up to Monto“.

2020-ųjų vasarą atlikėja pranešė, kad netrukus išleis penktąjį solo albumą „Róisín Machine“, kurį pristatys gastrolėse Europoje. Naujasis įrašas vainikavo dešimtmečius trunkantį atlikėjos ir prodiuserio DJ Parrot bendradarbiavimą.

Naująjį albumą pristatė hitais tapę singlai „Simulation“, „Jealousy“, „Incapable“, „Narcissus“ ir „Something More“. Muzikos kritikai įrašą įvertino ypač palankiai, o pati dainininkė paskelbė, kad naujausią kūrybą pristatys koncertuose. Deja, pandemija pakoregavo planus ir koncertinį turą teko perkelti į 2022-uosius.

Perkėlus anksčiau suplanuotus koncertus, atsirado galimybė gastroles išplėsti ir šiandien Róisín Murphy paskelbė grįšianti koncertuoti į Lietuvą. Pirmąkart 2015-ųjų vasarą Kalnų parke koncertavusi atlikėja į Vilnių atvyks kitų metų pavasarį - vienintelis Róisín Murphy koncertas mūsų šalyje įvyks gegužės 6 d. sostinės „Compensa“ koncertų salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt