Muzika

2021.09.23 12:58

Atlikėjos Petunija, Gina Shee ir Justė Kraujelytė suvienijo jėgas „Kultūros nakčiai“: 1 scenoje – 4 pojūčiai

LRT.lt2021.09.23 12:58

Rugsėjo 24-ąją (naktį iš penktadienio į šeštadienį) Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pramogauti visą naktį – Vilniaus centre šurmuliuos nemokamas kultūros renginys miestui „Kūlturos naktis“.

Šį ypatingą vakarą lankytojai kviečiami užsukti ir į sostinės barą „Paviljonas“, kuriame nuo 21val. startuos muzikinis projektas „4 pojūčiai – 1 scenoje“.

Jam susibūrė jaunosios kartos atlikėjos: Gina Shee, Petunija, Justė Kraujelytė ir elektroninės muzikos duetas „Pluie de Cometes’’.

Projekto dalyvės pabrėžia: šią muziką labai svarbu ne tik išgirsti, bet ir pajausti.

– Kaip sugalvojote susivienyti į bendrą sceną? Kokia šio renginio žinutė?

Gina Shee: Esame draugai ne tik scenoje, tačiau ir gyvenime. Palaikome vieni kitus, dalinamės, motyvuojame judėti pirmyn, tad iš bendrystės kilo idėja pasirodyti vienoje scenoje kartu. Norime perduoti žinutę, jog vieni kitų palaikymas yra stipri varomoji jėga, su kuria galima nuveikti didžius dalykus.

Petunija: Su Gina susidraugavome studijų metu, o Justė buvo viena pirmųjų vokalisčių, su kuria tapome draugėmis. Tad visų pirma mus sieja draugystė.

Muzikoje visos esame labai savarankiškos, tad kai susitinkame visada turime apie ką pakalbėti – dalinamės ne tik gyvenimiškais dalykais, bet ir muzikinėmis idėjomis, klausome viena kitos muzikos, duodame viena kitai patarimų ir padrąsiname, pasidaliname žiniomis apie muzikos industriją. Dažnai sunkumai ir džiaugsmai būna labai panašūs, tad natūraliai pradėjome galvoti apie bendrą projektą.

Kai sužinojau apie galimybę teikti paraiškas rengti koncertą „Kultūros naktyje“, supratau, kad tai puiki proga įgyventinti mūsų idėją surengti bendrą koncertą, juolab, kad scenoje neretai pasirodome su tais pačiais muzikantais.

Aš pati nuoširdžiai esu Ginos ir Justės muzikos gerbėja ir labai džiaugiuosi, kad išdrįsome sukurti šį renginį kartu.

Justė Kraujelytė: Manau, kad jau seniai pribrendome būti nebe po vieną, o susiburti ir palaikymą išreikšti ne tik žodžiu, bet bendruose projektuose. Mus visas vienyje panaši nuotaika, gylis, išgyvenamos tam tikros patirtys ir krizės kūrybiniame kelyje. Labai gera turėti bendraminčių, kurios vis prikelia, įkvepia. Man tai mūsų bandymas eiti kažkur toliau, galbūt į ilgalaikį bendradarbiavimą ar bendrą organizaciją, rengiant koncertus ir pan.

Manau, reikia subręsti tam, kad suprastum, jog išskirtinumas ir originalumas nėra svarbesni už buvimą bendruomenėje ir galėjimą dalintis bendromis idėjomis. Taip galime tapti daug stipresne jėga nei po vieną. Aš seniai svajojau suburti keletą atlikėjų, kuriuos vienytų panašus požiūris ir svajonės. „Kultūros naktis“ tapo puikia priežastimi tai pagaliau įgyvendinti.

– Ko gali tikėtis klausytojai, žiūrovai?

Gina Shee: Renginio klausytojai tikrai gali tikėtis vieno pagrindinio dalyko, jungiančio visus projektus: nuoširdumo ir meilės muzikai. Taip pat gylio, spalvų, energijos, atvirumo, jausmingumo. Kiekvienas projektas skirtingas ir unikalus, tad bus tikrai įdomu.

Petunija: Koncerte tikrai bus labai daug gražios, moteriška energija persmelktos muzikos. Su grupe esame paruošę beveik valandos trukmės koncertinę programą, kurioje skamba tiek kūriniai iš mano pirmojo albumo, tiek dar niekur neišleistos dainos.

Justė Kraujelytė: Klausytojai gali tikėtis kokybiškų pasirodymų iš tikrai ne naujokų scenoje, kurie turi sukaupę ilgą sceninę ir kūrybinę patirtį. Nepaisant to, kad esame dar mažai žinomi vardai, neabejoju, kad daug kam šios scenos koncertiniai pasirodymai gali tapti atradimu ir savo mėgstamiausios muzikos grojaraščių papildymu.

– Kokie jūsų artimiausi kūrybiniai, koncertiniai planai?

Gina Shee: Šiuo metu didžiausias artimiausias planas – minialbumo išleidimas, tad visos mintys sutelktos į jį. Taip pat spalį laukia keli didesni koncertai, apie kuriuos greitu metu jau bus galima paskelbti viešai.

Petunija: Kartu su savo vyru ir kūrybiniu partneriu Kęstučiu Vaitkevičiumi įrašinėjame antrąjį albumą. Didžioji ir sunkiausia dalis jau baigta, tad naujienų galima laukti kitų metų pradžioje, o gal net ir šiemet.

Justė Kraujelytė: Minialbumo nerimo tema leidyba ir pristatymo koncertas, netrukus turėtų pasirodyti pirmoji daina su vaizdo klipu iš jo. Duetas „Pluie de Cometes“, kuriame dainuoju, šiuo metu įrašinėja net 3 minialbumus, kuriuos klausytojai turėtų išgirsti jau pavasarį muzikos pasiklausymo platformose ir trumpuose koncertuose netradicinėse Vilniaus vietose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt