Muzika

2021.09.22 18:05

„The Rolling Stones“ grįžo į sceną po būgnininko mirties: pirmas koncertas – privačiame vakarėlyje

LRT.lt2021.09.22 18:05

Legendinė britų roko grupė „The Rolling Stones“ surengė pirmąjį koncertą po savo ilgamečio būgnininko Charlie Wattso mirties.

Neatsiejama „The Rolling Stones“ skambesio dalimi laikytas būgnininkas Ch. Wattsas mirė rugpjūčio 24-ąją. Muzikantui buvo 80 metų. Grupėje „The Rolling Stones“ jis grojo nuo 1963-ųjų.

Nors dalis grupės gerbėjų kritikuoja tokį sprendimą, sekmadienį „The Rolling Stones“ pradės koncertų seriją Jungtinių Valstijų stadionuose ir parkuose.

Muzikantai tokį sprendimą paaiškino nenoru nuvilti gerbėjų, kurie šių pasirodymų laukė pusantrų metų. Mat šie turo „No Filter“ koncertai turėjo įvykti dar 2020-ųjų pavasarį, tačiau buvo atidėti dėl koronaviruso pandemijos.

Koncertuose su „The Rolling Stones“ nuo šiol gros būgnininkas Steve‘as Jordanas, anksčiau ne sykį bendradarbiavęs su grupės gitaristu Keithu Richardsu šio soliniuose projektuose.

Pažymėtina, kad dar šių metų rugpjūčio pradžioje Ch. Wattsas išplatino trumpą pranešimą, kuriame paminėjo, jog dėl ligos negalės dalyvauti būsimuose koncertuose šį rudenį, ir įvardijo S. Jordaną kaip savo bičiulį ir tinkamą pamainą gyviems pasirodymams.

Prieš oficialią koncertų serijos pradžią pirmadienį „The Rolling Stones“ surengė koncertą Bostono stadione „Gillette Stadium“.

Grupės pasirodymas įvyko privačiame vakarėlyje, surengtame JAV milijardieriaus, stadiono ir jame žaidžiančios amerikietiškojo futbolo komandos „New England Patriots“ savininko Roberto Krafto vakarėlyje. Koncertą stebėjo apie tris šimtus žiūrovų, gavusių kvietimus. Visi jie į renginį galėjo patekti tik su vakcinavimo pažymėjimais, o tarp svečių buvo ir Masačiusetso valstijos gubernatorius Charlie Bakeris bei „Moderna“ vakciną gaminančios kompanijos vadovas Noubaras Afeyanas.

Kaip skelbia BBC, grupė atliko 15 dainų, o vokalistas Mickas Jaggeris koncertą skyrė Ch. Wattso atminimui.

„Mums tai – emocingas vakaras, nes tai – pirmasis turas per 59 metus, kurį pradedame be Charlie.

Visi jo labai ilgimės. Ilgimės kaip grupė, ilgimės kaip draugai – scenoje ir už jos ribų“, - sakė M. Jaggeris.

„Charlie, meldžiamės už tave ir grojame tau“, - pridūrė gitaristas Ronnie Woodas.

Koncertas neatsitiktinai įvyko Bostone – šiame mieste „The Rolling Stones“ repetavo prieš artėjantį turą. Be to, milijardierius R. Kraftas yra geras grupės bičiulis ir gerbėjas – prieš kelerius metus „The Rolling Stones“ taip pat grojo jo surengtame privačiame vakare.

Kaip anksčiau skelbė britų leidinys „The Sun“, dėl repeticijų JAV grupės nariai negalėjo grįžti į Didžiąją Britaniją ir dalyvauti Ch. Wattso laidotuvėse – tam trukdė dėl pandemijos įvesti kelionių ribojimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt