Muzika

2021.09.22 15:48

Po 15 metų pertraukos atsikuria JAV grupė „Fugees“: surengs išskirtinius koncertus

LRT.lt2021.09.22 15:48

Praėjusio amžiaus pabaigoje didžiulio populiarumo sulaukusi JAV grupė „Fugees“ sugrįžta ir šįmet surengs koncertų turą, skelbiama muzikantų pranešime spaudai.

Tai bus pirmieji grupės koncertai po 15 metų pertraukos. Hiphopo grupės nariai Lauryn Hill, Wyclefas Jeanas ir Prasas Michelis taip pažymės savo populiariausio albumo „The Score“, išleisto 1996 metais, 25 metų sukaktį.

Iš viso planuojama tik 12 koncertų JAV, Europoje ir Afrikoje. Iš jų tik du vyks mūsų žemyne – gruodžio 4 dieną grupė koncertuos Paryžiuje, „La Defense“ arenoje, o gruodžio 6 dieną – Londone, O2 arenoje.

Pirmasis turo koncertas rengiamas jau šį trečiadienį Niujorke – jo vieta įslaptinta, koncerto įrašas vėliau bus parodytas internetu.

1996 metais išleistas grupės „Fugees“ albumas „The Score“ pelnė stulbinamą populiarumą – jis buvo parduotas 22 milijonų egzempliorių tiražu. Diskas, kuriame skambėjo hitai „Ready Or Not“ ir „Killing Me Softly“, pelnė du prestižinius „Grammy“ apdovanojimus. Šio albumo dėka „Fugees“ savo vardą įrašė į istoriją kaip pirmieji hiphopo atlikėjai, „Grammy“ ceremonijoje nominuoti Metų albumo kategorijoje.

Šis albumas kol kas yra ir paskutinis grupės diskografijoje – nors iki 2006 metų „Fugees“ koncertavo, o 2005 metais išleido dainą „Take It Easy“, atlikėjai pradėjo solines karjeras. Kalbama, kad grupę sugriovė painūs romantiški santykiai, užmegzti W. Jeano ir L. Hill, kuriems griuvus grupės nariai nebebendravo.

Vokalistė L. Hill vėliau pagarsėjo komplikuota soline veikla – nors jos įrašus puikiai vertino kritikai ir klausytojai, sudėtingo charakterio dainininkė neprognozuojamai elgdavosi koncertuose, o 2013-aisiais buvo nuteista trim mėnesiais laisvės atėmimo už mokesčių vengimą.

„Fugees“ istorija – sudėtinga, bet reikšminga. Nusprendžiau pagerbti šį svarbų projektą, jo metines ir gerbėjus, kurie mėgsta muziką. Sukūrėme taikią platformą, kurioje galime susivienyti, atlikti muziką, kurią mylime, ir parodyti pasauliui susitaikymo pavyzdį“, - pranešime spaudai sako L. Hill.

Kol kas neskelbiama, ar grupės nariai ketina kartu įrašyti naujų dainų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt