Muzika

2021.09.21 12:20

Gytis Ambrazevičius pristato klipą „Numiriau“: idėją įgyvendino žinomas animacijos kūrėjas

LRT.lt2021.09.21 12:20

Lietuvos muzikinėje padangėje animaciniai klipai – ne toks jau ir dažnas reiškinys, tad klausytojus nustebinti siekiantis ir naują dainą „Numiriau“ pristatantis dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius pasirinko būtent šį kelią.

Antano Skučo vardas besidomintiems lietuviškąja animacija turbūt puikiai žinomas. Jis yra tokių animacinių filmų kaip „Nebaigta pasaka“, „Iliuzija“, „Karalienės liūnas“, „Ką kuždėjo Nidos kopos“, „Puntuko akmuo“, „Grybų karas¨, „Lakštingalų slėnis“, „Mūsų senis besmegenis“ ir kt. autorius, o 2009 metais už geriausią animacinį filmą „Vaikystės dienoraštis“ apdovanotas „Sidabrine gerve“.

Pasak animatoriaus, dainos „Numiriau“ klipas buvo kuriamas kiek daugiau nei mėnesį. Kadangi jis pieštas ranka, tai reiškia, kad kiekvienas veikėjas buvo perpieštas dešimtis ar šimtus kartų, o iš viso buvo nupiešta apie tūkstantį piešinių.

Panašus stilius bei technika buvo naudojama ir filme „Grybų karas“, tad, pasak A. Skučo, darbas neprailgo.

Dainą sukūręs G. Ambrazevičius džiaugiasi šia bendradarbyste. „Ramia širdimi atidaviau dainą į Antano rankas, pasiūliau tik pirminę idėją, o visa kita palikau jo valiai, nes žinojau ankstesnius darbus, tad pilnai pasitikėjau. Kaip matome, tai davė puikų rezultatą“, - sako jis.

Atlikėjas taip pat džiaugiasi, kad prie dainos prisidėjo ir savo balsais ją papildė ne tik grupės nariai, bet ir tokie tokie puikūs kviestiniai muzikantai kaip „Baltojo Kiro“ lyderis Tautvydas Augustinas, Benas Malakauskas ir Lukas Norkūnas.

Naujasis Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės albumas bus pristatytas spalio 7 d. koncerte muzikiniame klube „Tamsta“, leidėjas – asociacija „Slinktys“, jo atsiradimą iš dalies remia LATGA, AGATA ir Lietuvos kultūros taryba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt