Muzika

2021.09.17 13:07

Atlikėja Godo Yorke pristato debiutinį albumą: tikiuosi, jis padės atrasti meilę sau

LRT.lt2021.09.17 13:07

Alternatyviosios muzikos atlikėja bei dainų autorė Godo Yorke (Goda Sasnauskaitė) rudenį pasitinka pristatydama savo debiutinį albumą „In Silence, In Sirens“.

Menininkės teiginu, albume susipina gausybė temų - ilgesys, meilės alkis, taikos paieškos tiek su savimi, tiek su išoriniu pasauliu.

„Tiesą pasakius, prieš šio albumo kūrybą atrodė, kad negyvenu, tik egzistuoju, - sako Goda. - Dėl pasikartojančių teroristinių išpuolių pasaulyje bei neramumų dėl globalinio atšilimo, mane vis aplankydavo tamsios būsenos. Norėjosi viską mesti ir sunkiai galėjau kažką daryti, juolab kurti. Atrodė, kad pasaulis artėja link pabaigos. Laikui bėgant šis jausmas tik gilėjo ir norėjosi vis labiau trauktis. Ne vienus metus savanoriškai gyvenau paraštėse.“

Vienuolika skirtingų kompozicijų talpinantis albumas stebina stilių įvairove ir eklektiškomis muzikinėmis įtakomis. Albumo įžanga tapo rokenrolo stiliaus kūrinys „TRY!!!!!!“. Vėliau girdimi ir avangardo, dark pop žanrai („The Pulpit“ ir „I Won’t Come“). Pasikartojančia gija tapo gospelų muzikos įtaka, kuri yra godo muzikinės šaknys bei potraukis klasikinei muzikai - albume apstu įstabių kompozitoriaus bei prodiuserio Aurimo Vilkišiaus styginių instrumentų aranžuočių.

A. Vilkišiui pasisiūlius kurti kartu, Godo Yorke ryžosi ištraukti namų sąlygomis kurtus įrašus į dienos šviesą ir paversti kompozicijas studijiniu albumu.

„Jeigu ne Aurimas, nežinau, ar būčiau leidusis į tokią didelę šio albumo kelionę. Prieš kiekvieną sesiją mes ilgai kalbėdavomes apie tai, kaip jaučiamės. Manau, tai padėjo muzikai tapti nuoširdžiai. Kartu išgliaudėme visas mus užklupusias būsenas ir įvilkome į joms tinkamiausius apvalkalus“, - atvirauja atlikėja.

Albumą galite išgirsti čia:

„Kurdama šį albumą, mokiausi atsistoti ant kojų, supratau, kad pati galiu būti ta kurianti, suvienijanti ir gydanti jėga. Nustojau žvalgytis aplink, ieškodama prasmės. Pradėjau ieškoti būdų, kaip pati galiu ją ištransliuoti.

Šis albumas tiks tam žmogui, kuris nori išsivaduoti iš šio chroniško bejėgiškumo. Padės atrasti meilę sau bei vidinę taiką su viduje klestinčias neramumais. Kai kada net padės iš jų pasijuokti ar pakviesti pašokti“, - tikisi menininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt