Muzika

2021.09.14 17:22

Pamatykite: techno muzikos ritmai suskambo ant Spaudos rūmų stogo

LRT.lt2021.09.14 17:22

Byrant paskutiniosioms Berlyno sienos likučių skeveldroms, techno muzika tapo esminiu besivienijančios Europos skambesiu, kuris į šokių aikšteles sukvietė Rytų ir Vakarų europiečius.

Būtent techno muzika ir skamba jau tryliktame projekto „Antidote“ epizode, kuris buvo nufilmuotas Vilniuje, ant Spaudos rūmų stogo.

„Tai savotiškas muzikinis pasakojimas. Epizode panaudoti kadrai iš 1991 metų sausio 11d., kurie menine forma įkūnija nepalaužiamą lietuvos žmonių valią, veikusią būtent šio pastato teritorijoje ir jo viduje“, – sako „Antidote“ projekto kūrybinė komanda.

Šįkart klausytojų dėmesio centre atsidūrė vienas iš žymiausių Lietuvos elektroninės muzikos vardų – Alex Krell. Būtent jis šiame epizode ėmėsi diriguoti simboliniams laisvės ir nepriklausomybės ritmams.

Visa tai apjungia brutalistinis Rytų architektūros peizažas, kuris šiame kontekste tampa tiek 80-ųjų Rytų Berlyno dvasios atspindžiu, tiek augančio kultūrinio klestėjimo, įgalinusio sisteminį pasipriešinimą, simboliu.

Atsakymas į klausimą „kaip turėtų būti suprantami techno skambesiai?“ tampa akivaizdus: ši muzika yra avangardinė tradicinio meno forma bei šiuolaikinė vienybės ir laisvės suvokimo išraiška, rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt