Muzika

2021.09.10 23:37

Festivalis „Loftas Fest“ virto „psichodeliniu miestu“: vakaro ašimi tapo LRT OPUS gimtadienis

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.09.10 23:37

Penktadienio vakarą Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, toliau tęsėsi ketvirtadienį prasidėjęs nemokamas miesto festivalis „Loftas Fest“.

Dešimtą sykį surengtas festivalis, kasmet siūlantis alternatyvios muzikos atlikėjų, teatro, cirko pasirodymus, menininkų instaliacijas, diskusijas ir kino seansus, šiais metais vyksta pandemijos sąlygomis, kurios koreguoja ir jo programą.

Kaip ir prieš metus, „Loftas Fest“ rengėjai priversti apsieiti be ryškių užsienio žvaigždžių, tačiau gausią programą užpildo Lietuvos atlikėjai ir didžėjai.

„Lofto“ ir jį supančios industrinės erdvės papuoštos specialiomis meno instaliacijomis ir parodomis, žiūrovus pasitinka Davido Lyncho filmus primenanti gigantiška raudona užuolaida, viduje – minia besilinksminančių žmonių.

Penktadienio vakaro veiksmas išsidėliojo per septynias scenas, įrengtas ir po atviru dangumi, ir uždarose erdvėse.

Kaip jau tapo įprasta, po festivalio vėliava prisiglaudė ir kitas Vilniuje šiuo metu vykstantis festivalis „What‘s Next In Music?“, pristatantis perspektyvius Lietuvos ir užsienio atlikėjus.

Penktadienį šio renginio scenose koncertavo šiuolaikiškai į violončelę žvelgiantis muzikantas Future Cello, „beatbox“ virtuozas GON, ambicingas jaunų alternatyvios muzikos atlikėjų „orkestras“ „Strings Odf Earth Orchestra“, postpanko grupė „Elnio Rago Miškas“, svečiai iš Lenkijos „Javva“, vokiečiai „Leak“ bei kiti artistai, į kuriuos jau dabar verta atkreipti dėmesį.

Lauke įsikūrusios scenos pagrindinėmis žvaigždėmis tapo viena ryškiausių šių dienų Lietuvos roko grupių „ba.“, čia grojo ir pankai – veteranai „Toro Bravo“.

Bene pagrindine vakaro ašimi tapo „Lofto“ viduje, didžiausioje festivalio scenoje penktadienį paminėtas radijo stoties LRT OPUS 15-asis gimtadienis, kurio tema – „psichodelinis miestas“.

Šia proga radijo stotis surengė beveik septynių valandų programą, kurioje savo pasirodymus dovanojo žinomos Lietuvos grupės – „Mellow Yellow Daffodil“, „Flash Voyage“, „Garbanotas“.

Programą apjungė modernaus šokio intarpai, o savo muzikinius pasirinkimus publikai skyrė prie didžėjaus pulto stoję laidų vedėjai – radijo stoties idėjos autorius Darius Užkuraitis, Ramūnas Zilnys, muzikantai Adas Gecevičius ir Palmės Žiedas.

Šeštadienį ir sekmadienį festivalis vėl kvies išgirsti daugybę žinomų Lietuvos atlikėjų – Evgenyą Redko, Giedrę, „Akli“, „Kamanių šilelis“ ir kitus.

Visi festivalio renginiai – nemokami, norint apsilankyti tereikia užsiregistruoti internetu ir turėti galimybių pasą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt