Muzika

2021.09.10 17:16

Vilniuje prasidėjusį dešimtąjį festivalį „Loftas Fest” vainikuos teatras ir „Kamanių šilelio” koncertas

LRT.lt2021.09.10 17:16

Vilniaus menų fabriko „Loftas” sienas nuo ketvirtadienio drebina dešimtąkart vykstantis nemokamas muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest’21”, kuris ir šiemet nestokos geros muzikos, įspūdingų šou pasirodymų, menininkų pasirodymų bei meninių instaliacijų.

Per ateinančias kelias dienas festivalio lankytojų lauks ne tik gausybė muzikinių pasirodymų, tačiau ir gausus būrys menininkų. Šiemet festivalio organizatoriai kviečia žiūrėti naktinį kiną po atviru dangumi, išbandyti sutartinių verpime ar net sudalyvauti diskusijose. Jų metu bus diskutuojama apie miesto naktinio gyvenimo biudžetą, dekriminalizacijos klausimus, apie Iššūkius, su kuriais susiduria berniukai, jaunuoliai ir vyra bei kitomis.

Diskusijose dalyvaus Deimantė Rimkutė, Antanas Grižas, profesorius Aurelijus Gutauskas, svečias iš Serbijos Stefanas Pejičius, Rafalas Krolis iš Lenkijos ir kiti.

Penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį muzikos mylėtojų dar laukia tokios grupės ir atlikėjai kaip „ba.”, „Toro Bravo”, Giedrė, Evgenya Redko, Petunija ir kiti. Naktinių programų metu, elektroninės muzikos mylėtojai šoks iki paryčių vedami atlikėjų Monikaze, Jogailos, Calli, DJ Alko, Vaiperio, Eric Paquet, Karolo Urbono ir kitų.

Penktadienį „Lofto” scena persikeis į psichodelinio miesto ritmą, kuomet radijo stotis LRT OPUS minės savo 15-ąjį gimtadienį, tad įspūdžių ir netikėtumų netrūks. Šventinėje scenoje pasirodys „Garbanotas”, „Mellow Yellow Daffodil“, „Flash Voyage” ir kiti.

Taip pat šeštadienį, rugsėjo 11-ąją, pradeda veikti „Loftas Art” scena, kurioje išvysite muzikinius, šokio bei cirko pasirodymus, kuriuos demonstruos Monika Dirsytė, Džiugas Kunsmanas ir Adrianas Carlo Bibiano, Valerija ir Jaroška bei svečiai iš Latvijos „Othala Trio“.

Sekmadienį, rugsėjo 12-ąją, festivalio lankytojų taip pat lauks ir nemokami spektakliai. Nuo 15 valandos festivalio svečiai galės nemokamai stebėti Artūro Areimos spektaklį „Hamletmachine", o nuo 22 valandos „Loftas Art” scenoje išvysime ir „Nuepiko" trupės šokio spektaklį „Perdegimas".

Organizatoriai primena, kad spektaklių metu bus laikomasi teatro scenai būdingų taisyklių, t.y. spektakliui prasidėjus festivalio lankytojai įleidžiami į vidų nebus.

Festivalio uždarymui organizatoriai pakvietė įpatingus svečius, kurie jausmingai ir muzikaliai uždarys festivalio muzikinę programą - „Kamanių šilelis”.

Visi žiūrovai visus festivalio, kuris vyks ir šeštadienį bei sekmadienį, renginius gali pamatyti nemokamai. Tereikia iš anksto užsiregistruoti internetu – nuorodą galima rasti festivalio socialinių tinklų paskyrose.

Festivalio organizatoriai primena, kad festivalio metu bus laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybės institucijų rekomendacijų bei bus tikrinamas galimybių pasas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt