Muzika

2021.09.09 23:11

Vilniuje prasidėjo jubiliejinis festivalis „Loftas Fest“: nemokami renginiai lauks visą savaitgalį

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.09.09 23:11

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ – menų fabrike „Loftas“ jis vyks iki pat sekmadienio.

2012-aisiais debiutavęs „Lofto“ šeimininkų Viktoro ir Živilės Diawarų sumanytas festivalis kasmet sujungia aktualius alternatyvios muzikos atlikėjus, meno instaliacijas, šokio, cirko, teatro ir kitų žanrų kūrėjus.

Šių metų festivalis – dešimtasis, tačiau jubiliejų švenčiam renginiui teko ir nemažai iššūkių.

Ne kartą džiuginęs garsių užsienio artistų pasirodymais, „Loftas Fest“ turėjo nuryti ir karčių piliulių. Ne vienas festivalio sezonas buvo nuostolingas, didelis smūgis renginiui buvo ir dėl techninių kliūčių jau pačioje pradžioje nutrauktas prancūzų žvaigždės Gesaffelsteino pasirodymas 2016-aisiais.

Nepaisant visų sunkumų, festivalis juda į priekį – net ir kliudant koronaviruso pandemijai ir su ja susijusiems įvairiems ribojimams.

Pernai dėl jų festivaliui teko atsisakyti užsienio artistų pasirodymų, šįmet situacija panaši – daugelis žymių atlikėjų, kurie papuoštų „Loftas Fest“ sceną, po pusantrų sudėtingų pandemijos metų dar tik pratinasi prie minties, kad galėtų keliauti po užsienio scenas.

Tačiau „Loftas Fest“ nepasidavė – šįmet suformavo įspūdingą Lietuvos atlikėjų ir didžėjų sąrašą, kuriame – didžioji dalis alternatyvios, pop ir elektroninės muzikos gerbėjų favoritų.

Nuo vienos ryškiausių roko grupių „ba.“ iki poetiškojo dueto „Kamanių šilelis“, nuo Lietuvos „reivo motinos“ Giedrės Kilčiauskienės iki naujosios kartos popdeivės Evgenyos Redko – per keturis vakarus aštuoniose „Loftas Fest“ scenose galima pamatyti daugelį atlikėjų, kuriuos įprastą vasarą į savo programą norėtų įrašyti daugelis šalies vasaros festivalių.

Visa tai – šalia įvairių užsiėmimų, meninių eksperimentų, diskusijų ir naktinių kino seansų.

Svarbiausia – visiškai be pinigų, pakanka tik turėti galimybių pasą, užsiregistruoti internete ir atsisiųsti nemokamą bilietą.

Beje, penktadienio vakarą vienoje pagrindinių festivalio scenų savo 15-ąjį gimtadienį švęs radijo stotis LRT OPUS – su specialiais šokio numeriais, didžėjų pasirodymais ir grupių „Mellow Yellow Daffodil“, „Flash Voyage“ ir „Garbanotas“ koncertais.

O ketvirtadienį „Loftas Fest“ linksmybes pradėjo kelios dešimtys žinomų ir kylančių artistų – Pietų Amerikos ritmus į Lietuvos sceną nešantys „Planeta Polar“, repo veteranai „Despotin Fam“, solinę karjerą pradėjęs grupės „Freaks On Floor“ narys Heavs, Lietuvos alternatyvios scenos princesės „shishi“, gerai žinomi latviai „Laime Pilniga“ ir kiti.

Nors penktadienį daliai lankytojų tikriausiai reikia į darbą, iškart suplanuotos ir naktinės linksmybės – su vakarėlių specialistais „Baltic Balkan“.

Po „Loftas Fest“ skėčiu tradiciškai įsitaisė ir ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusio talentų festivalio „What‘s Next In Music?“ scenos. Ketvirtadienio vakarą jose dominavo atlikėjai iš Latvijos – lengvai psichodelika dvelkianti grupė „The Bad Tones“, kiek chuliganiško fanko nešėjai „Very Cool People“, geriausio elektroninės muzikos albumo apdovanojimą šįmet pelniusi grupė „Kasetes“ ir viena ryškiausių kylančių Latvijos popžvaigždžių Chrisas Noah.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt