Muzika

2021.08.30 15:52

Renginiai „LRT OPUS terasoje” šią savaitę – nuo „Saulės kliošo” iki legendinės grupės „Siela“

LRT.lt2021.08.30 15:52

Vilniaus menų fabrike „Loftas“ įsikūrusi „LRT OPUS terasa“ šią savaitę vėl kviečia į margą renginių seriją.

Pirmadienis skirtas ramios ir atpalaiduojančios muzikos mėgėjams. Grupė „Saulės kliošas” kviečia į muzikinę kelionę, kuri atpalaiduos, sušildys ir nuramins. Atlikėjai kurs alternatyvesnį skambesį ir jungs dainas „kaip vasaros fotografijas". Grupė, grojanti, džiazo, fanko, disco stiliaus muziką, visai neseniai pristatė dainą „Pamatyti tave”. Šiandien ant „LRT OPUS terasos“ scenos ji kils uždaryti vasaros sezono.

Antradienis skirtas kylančių grupių konkursui „NOVUS”. Tai antrasis konkurso pusfinalis, kuriame šįkart susitiks lietuviai „NO_USE” ir „Skaptetas”, latviai „Laime Pilnīga” ir „Pacific K” bei veržlioji estų grupė „No More Fridays”. Pasirodymus stebės ir vertins muzikantai bei muzikos pasaulio profesionalai. Šįkart konkurso komisiją sudaro humoristas, televizijos laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius, Loranas Vaitkus, Giedrė Kilčiauskienė ir LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys.

Rugsėjo pirmoji - trečiadienis paženklintas roko ženklu. Visus šios muzikos gerbėjus ir ją mėgstančius grupė „Siela” kviečia į pirmąjį koncertą rudens sezone.

Savo veiklą pradėjusi 1990 metais grupė tapo laisvės ir maištaujančios roko kartos simboliu. Per beveik tris dešimtmečius grupė išleido ne vieną kultinį albumą. Koncerte skambės žinomos dainos, tapusios hitais, bei nauji – jau greitai į albumą sugulsiantys kūriniai. 2020-aisiais roko grupė „Siela“ minėjo savo veiklos 30-metį. Per tuos metus užaugo naujos klausytojų kartos, kurioms „Siela“ yra tokia pat aktuali šiandien, kokia jų tėvams buvo 1990-aisiais.

Sekmadienis, kaip įprasta, skirtas elektroninės muzikos mėgėjams. Daugiau nei du šimtus sekmadienių vykstantis „Sundays Sessions” vakaras ir „Play4n4” bendruomenė kiekvieną savaitę kviečia melomanus užbaigti savaitgalį klausantis įvairių atlikėjų selekcijos. Negalintiems atvykti bendruomenė siūlo gyvas renginių transliacijas jų pačių ir partnerių socialinių tinklų kanaluose.

„Loftas” primena, jog visų renginių metu bus laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybinių institucijų rekomendacijų. Taip pat, nuo pirmadienio į visus renginius bus galima įeiti tik turint „Galimybių pasą“. Lankytojų registracija vyks per bilietų platinimo partnerius, nemokamų bilietų forma, jei renginys nemokamas. Karščiuojantys ar turintys kitų užkrečiamų ligų simptomų į renginius nebus įleidžiami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt