Muzika

2021.08.26 12:49

Įtampa auga – Italijos miestams varžantis, kuriame iš jų vyks „Eurovizija“, iš kovos pasitraukė Roma

LRT.lt2021.08.26 12:49

Pavasarį „Eurovizijoje“ triumfavus italų grupei „Maneskin“, Italijos miestai stojo į kovą dėl galimybės tapti konkurso šeimininkai. Tiesa, organizatoriai pranešė, kad sostinė Roma nebuvo įtraukta į galutinį penkių miestų, pretenduojančių tapti kitų metų konkurso namais, sąrašą.

Po 30 metų pertraukos Italija vėl gavo teisę rengti konkursą. Tačiau galimybę tapti šalimi šeimininke Italijai iškovojo šiemet triumfavę rokeriai „Maneskin“ iš Romos.

Nors iškart po jų pergalės sostinės merė Virginia Raggi kalbėjo, kad miestas yra puiki vieta konkursui, Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ir Italijos transliuotojas RAI su tuo nesutinka. Tiesa, kol kas neskelbiama, kodėl Romos kandidatūra yra laikoma netinkama.

Vis tik miestas rengiantis konkursą turi atitikti daugybę organizatorių keliamų reikalavimų. Pavyzdžiui, ne toliau kaip 90 min. kelio nuo miesto turi būti tarptautinis oro uostas, miestas turi turėti galimybę dalyviams pasiūlyti bent 2000 viešbučio kambarių netoli renginio vietos, reikalinga arena, kurioje tilptų 8-10 tūkst. žiūrovų ir kt.

Kaip rašoma wantedinrome.com, dėl galybės priimti konkursą varžosi Milanas, Turinas, Bolonija, Riminis ir Pesaras. Kol kas, anot leidinio, Milanas ir Turinas atrodo rimčiausi pretendentai tapti miestu – šeimininku.

Tikimasi, kad jau netrukus paaiškės miestas, kuriame kitąmet vyks „Eurovizija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt