Muzika

2021.08.23 20:13

Po ilgos kovos su vėžiu mirė žymios britų grupės UB40 narys Brianas Traversas

LRT.lt2021.08.23 20:13

Visame pasaulyje garsios britų regio grupės UB40 narys Brianas Traversas mirė po „ilgos ir didvyriškos kovos su vėžiu“, pirmadienį socialiniuose tinkluose paskelbė šios grupės nariai.

Muzikantas, kuris grojo saksofonu, buvo šios 1978 metais debiutavusios grupės vienas įkūrėjų ir dainų autorių.

B. Traversui 2019 metais buvo atlikta operacija, siekiant pašalinti du smegenų auglius. Šiais metais jis dar sykį buvo operuotas. Muzikantui buvo 62-eji.

Birmingamo mieste susibūrusi grupė išgarsėjo 1980-aisiais, išleidusi kūrinį „Food For Thought“. Per daugiau nei keturis karjeros dešimtmečius UB40 išleido per dvidešimt albumų, kurie buvo parduoti daugiau nei 100 milijonų egzempliorių tiražu.

Melodingą regio ir popmuzikos derinį grojančią grupę garsino ir savo kūrybos, ir perdainuoti kitų atlikėjų kūriniai. Tarp populiariausių UB40 įrašų – dainos „Red Red Wine“, „Kingston Town“, „(I Can’t Help) Falling In Love With You“.

Pagal bedarbystės pašalpos formą pasivadinusi grupė savo kūryboje nevengė politinių ir socialinių temų.

„Buvome naivūs, tačiau manėme, kad popmuzikos dainomis galime viską pakeisti. Sužinojome, kad jos nieko nekeičia“, – vėliau viename interviu, kurį cituoja BBC, sakė B. Traversas.

UB40 buvo keturis kartus nominuoti „Grammy“ apdovanojimams.

2008-aisiais grupę palikus vokalistui Ali Campbellui, UB40 populiarumas smuko, tačiau ji gyvuoja iki šių dienų.

2012 metais grupė turėjo pirmą sykį koncertuoti Lietuvoje – Vilniuje ir Panevėžyje. Tačiau kelionė buvo atšaukta dėl tuomečio grupės vokalisto Duncano Campbello sveikatos problemų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt