Muzika

2021.08.18 23:53

Salvadoras Sobralis Kaune vėl uždainavo lietuviškai: šįsyk – Gyčio Paškevičiaus šlagerį

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.08.18 23:53

„Eurovizijos“ laimėtoją Salvadorą Sobralį lietuviai jau gali vadinti saviškiu – portugalų dainininkas jau ketvirtus metus iš eilės lankosi Lietuvoje.

Prieš ketverius metus „Euroviziją“ laimėjęs atlikėjas trečiadienio vakarą surengė koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje – eilinį sykį susirinkusią publiką džiugindamas ne tik džiazo dvasia persmelktomis dainomis, bet ir humoro jausmu.

„Turbūt kitą sykį jau čia turėsiu koncertuoti nemokamai. Tai būtų teisinga. Kai tavęs koncertų organizatorius po pasirodymo kitą sykį nepakviečia – tai suprantama. Bet kai pakviečia ketvirtus metus iš eilės – tai jau neįtikėtina“, - koncerto metu šypsojosi S. Sobralis.

31-ejų atlikėjas, kuriam po pergalės „Eurovizijoje“ buvo atlikta širdies persodinimo operacija, visus keturis sykius į Lietuvą atvyko festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu.

Šįkart jo koncertas turėjo vykti prie Kauno „Žalgirio“ arenos esančioje renginių erdvėje „Pakrantė“, tačiau prieš keletą dienų dėl prastų oro prognozių buvo perkeltas į arenos vidų.

Maždaug tūkstančiui žiūrovų koncertavęs S. Sobralis prisipažino, kad Lietuva jam – ypatinga vieta.

„Mano tėvai vis sako – jei nepasiseks reikalai Portugalijoje, jau galėsi persikelti gyventi į Lietuvą“, - prieš koncertą interviu LRT.lt sakė dainininkas.

Beje, kaip ir prieš 2018-aisiais įvykusios pirmosios viešnagės metu, dainininkas į Lietuvą šįkart atvyko ne tik su savo grupe, bet ir su mylima moterimi – žmona, belgų aktore Jenna Thiam.

Koncerte Kaune jis daugiausia grojo kūrinius iš naujausio albumo, prieš tris mėnesius išleisto „bpm“.

Naująjį savo darbą jis vadina bene nuoširdžiausiu ir giliausiu darbu savo karjeroje – vien jau todėl, kad visų dainų muziką ir tekstus kūrė pats.

Dviejų dalių koncerte, kurį filmavo LRT TELEVIZIJA, dainininkas žarstė juokelius apie savo grupės muzikantus („būgnininkas niekada nežino, kur jis yra, gitaristas – toks pusėtinas“), atrodė smarkiai užsivedęs ir ne sykį lipo nuo scenos, kad pasivaikščiotų po salę ir dar labiau pakaitintų žiūrovus.

Beje, kaip ir prieš metus Trakų pilies kieme, šį sykį S. Sobralis neatliko „Euroviziją“ laimėjusios dainos „Amar pelos dois“ – atrodo, su šiuo konkursu susijusį puslapį jis nusprendė galutinai užversti.

Tačiau vėl pradžiugino lietuviškai sudainuota daina – tai jau tampa šio portugalo koncertų mūsų šalyje tradicija.

Ankstesnių vizitų metu jis dainavo „Paukščius“ ir grupės „Biplan“ kūrinį „Amore“.

Šįkart, scenoje jaukiai įsitaisęs su gitaristu, jis vėl jausmingai sudainavo „Paukščius“, o tada publika pratrūko plojimais, kai Salvadoras nuo pradžios iki pabaigos beveik be klaidų sudainavo Gyčio Paškevičiaus „Tu vėjo paklausk“.

Arenos tribūnose sužibo mobiliųjų telefonų švieselės, o S. Sobralis vėliau juokdamasis prisipažino, kad tik paskutinę minutę suprato, jog ši daina iš esmės – legendinės Bobo Dylano dainos „Blowin‘ In The Wind“ perdirbinys.

Ketvirtadienį S. Sobralis dar sykį koncertuos „Kaunas Jazz“ scenoje – šįkart Palangos koncertų salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt