Muzika

2021.08.12 15:45

Žolinės sekmadienį Nidoje – alternatyvios muzikos atlikėjų minifestivalis

LRT.lt2021.08.12 15:45

Rugpjūčio 15-ąją, Žolinės sekmadienį, Nidos pamarį muzikiniais vijokliais apraizgys lietuvių alternatyvos atlikėjai. 

Veiksmas vyks ant „Line Up” scenos ir virs mažuoju festivaliu, kuriame pasirodys „Homechestra”, Kabloonak ir Alina Orlova.

„Homechestra” yra penki muzikantai: Dominyka Kriščiūnaitė (vokalas), Ignas Staškevičius (elektrinė gitara), Pijus Ganusauskas (klavišai), Rokas Jasiūnas (bosinė gitara), Šarūnas Dignaitis (būgnai).

Jie – savitų muzikinių namų architektai. Pasitelkdami kukliai provokuojančius tekstus bei sąskambius, kviečia pokalbiui arba klausymui. Grupės skambesio paieškos bei išgyvenimai sugulė į praėjusią vasarą pasirodžiusį pirmąjį albumą „Dialogues That Never Happened”. Kompanijai buvo patikėta atidaryti „Kino pavasarį”.

Šie atlikėjai klausytojams yra pažįstami ir iš ankstesnių muzikinių kelionių, vykusių su grupėmis „Pilnatys”, „Ministry of Echology”. Į dabartinę – „Homechestra” kelionę – gera leistis svinguojant riedlente, ausinėse skambant Dominykos balsui. Arba lėtai ganant purpurinius rugpjūčio Nidos debesis.

Žolinę Nidos „Line Up” festivalyje švęs ir Kabloonak – lietingos vasaros ir melancholijos dainius, kurio muzika tinka ir pilkiems, ir spalvotiems vakarams: į sceną jis atsineša gražaus liūdesio ir naujų gitaros partijų.

Kabloonak vardu kuriantis Jonas Narbutas su kolektyvu yra gerai žinomi muzikos pasaulyje. Ypač plačiai šis vardas nuskambėjo, kai atlikėjas pelnė M.A.M.A 2019-ųjų Metų alternatyvos apdovanojimą.

Be to, jo grupės sudėtyje dalyvauja „Garbanoto” muzikantai – Šarukas ir Mantas Joneikiai, Alanas Gurinas iš „Ministry of Echology” ir Augustas Baronas.

Šią vasarą Kabloonak pristato naują savo minialbumą „Teach Me”. Rugpjūčio 15 d. vyksiančiame koncerte Nidoje jie garantuotai dovanos lėtus šokius tiems, kurie pavargo nuo pandemijos, greičio ir triukšmo.

„Line Up” scenoje Žolinės vakarą pasirodys ir tikrumu pavergianti Alina Orlova, kurios muzikos klausydamas gali išgirsti ne vieną istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas.

Rugpjūčio 15 d. per Nidos kopas ir Kuršių marias nuvilnys Alinos muzika ir unikalus, šiek tiek nuo žemės pakeliantis balso tembras.

Visų trijų atlikėjų koncertus tiesiogiai transliuos radijo stotis LRT OPUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt