Muzika

2021.08.11 12:39

Prie Asvejos ežero prasideda festivalis „Cape Kablys“: laukia 2 scenos ir 40 elektroninės muzikos atlikėjų

LRT.lt2021.08.11 12:39

Keturiasdešimt atlikėjų, trys naktys šokių, šviesos instaliacijos, Asvejos regioninio parko grožybės ir daili ežero to paties pavadinimu pakrantė – toks šią savaitę vyksiančio trečiojo „Cape Kablys“ festivalio receptas.

Kaip rašoma pranešime spaudai, ketvirtadienį prasidėsiantis festivalis dalyvius pasitiks su dviejose scenose – intensyvesniam skambesiui dedikuotoje „Cube“ ir chameleoniškoje „Metamorphosis“.

Pirmojoje kiekvieną naktį pasirodys po svečią iš užsienio – organizatoriai pasikvietė šiandien juos labiausiai žavinčias rytojaus žvaigždes.

Pirmoji jų – ketvirtadienį gyvą pasirodymą surengsianti Jennifer Touch. Tai atlikėja, kuri puikiai jaučiasi gausybėje žanrų, nuo švelnaus synth-pop iki maištingo post-punk. Jos kūryboje rasite ir minkštų lopšinių, ir lyriškos elektronikos, ir šokių aikštelių hitų. O įdomiausia, kad jai atsistojus ant scenos, visa ši įvairovė puikiai sudera.

Penktadienio žvaigždė – iš Libano kilusi, Berlyne šiuo metu reziduojanti Nur Jaber. Tai sunkesnio techno atstovė, kurios skambesį formavo ir Libano gatvių garso takeliai, ir prestižinio JAV Berklio muzikos koledžo akademinė perspektyva, ir Berlyno klubai, ir asmeniniai atradimai. To rezultatas – greitas, intensyvus ir nostalgišką natą turintis techno, nukeliantis į pasakiškus prisiminimus iš niekada nelankytų šokių aikštelių.

Šeštadienio pažiba – ekstravagantiškasis Volruptus, save pristatantis kaip žmogų, kuris į šokių aikšteles pristato boso linijas iš kosmoso. Jo elektro skambesys pasižymi žaviu retrofuturizmu, nuolat kintančiais ritmais ir nesibaigiančia energija – tai šokių aikštelė nusėta šypsenomis ir iškeltomis rankomis.

Be šios trejybės, bus net 37 vietinės scenos atstovai – klubo rezidentai, muzikinio skambesio bendraminčiai bei keletas šviežių ir sparčiai kylančių talentų. Žadama, kad per trejetą festivalio dienų bus padengta didžioji dalis klube vykstančių renginių serijų skambesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt