Muzika

2021.08.11 11:20

Klaipėdoje – ypatingas grupės „8 Kambarys“ koncertas: bus verčiamas į gestų kalbą

LRT.lt2021.08.11 11:20

Viena ryškiausių šalies repo grupių „8 Kambarys“ ruošiasi ambicingam projektui. 

Klaipėdoje, 2021 metais paskelbtoje Europos jaunimo sostine, grupė ruošia unikalų projektą – jau rugpjūčio 21 d. įvyks koncertas, kuris bus verčiamas į gestų kalbą.

Panašu, kad tai bus pirmą kartą Lietuvoje įvyksiantis gyvas popmuzikos koncertas, pritaikytas klausos negalią turintiems asmenims.

Jau tradicine vasaros koncertų erdve tapęs Klaipėdos Elingas žada miestiečius ir miesto svečius pradžiuginti dar ne vienu kokybišku ir saugiu renginiu.

Pasak „8 Kambarys“ grupės narių Deivido Alejūno – Corsalio ir Karolio Talučio – Talaz, scena, kurioje pasirodys rugpjūčio 21 dieną, turi išskirtinę energiją, o vertimo į gestų kalbą rezultatas intriguoja ir pačius atlikėjus.

„Į Klaipėdą visada malonu grįžti ne tik koncertuoti, bet ir pailsėti. Elingo scena išsiskiria nuo kitų – tiek prišvartuoti, tiek iškelti į krantą laivai sustiprina Klaipėdos atmosferą.

O šiais metais mūsų pasirodymas bus ypatingas ne tik naujais kūriniais bei dar labiau išdirbta programa, bet ir galimybe koncertu mėgautis klausos negalią turintiems asmenims. Bus gestų vertėjos, mums patiems labai įdomu pamatyti rezultatą“, – pasakoja vaikinai.

Koncerte nuskambės ryškiausios grupės kūrybos dainos, tokios kaip naujausi kūriniai „Kaitra“, „Kaip minimum“, „Nesibaigianti vasara“ ir daugelis kitų.

Versti koncertą į lietuvių gestų kalbą patikėta Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos pirmininkei bei jos komandai. Tiesa, vienas iš būsimų vertėjų yra visiškai kurčias, tad prie koncerto dirbanti komanda atkreipia dėmesį, kad negalios nėra priežastis neveiklumui, o priešingai – tai galimybės įsitraukti į įdomias veiklas.

Koncertas yra „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, o juo siekiama didinti kultūros paslaugų prieinamumą jaunimui su klausos negalia, skatinti jų kūrybiškumą bei gerinti sąlygas mažiau galimybių turinčių žmonių į(si)traukimui į kūrybinius procesus.

Kurčiųjų organizacijų atstovai, užsiregistravę klkjorganizacija@gmail.com, galės renginyje apsilankyti nemokamai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt