Muzika

2021.08.02 16:02

Vieninteliai Lietuvoje Sea Wave muzikos stiliaus atstovai grupė „Kedrostubùras“ pristato naują albumą

LRT.lt2021.08.02 16:02

Rugpjūčio 1 d. Grupė „Kedrostubùras“ išleidžia savo naująjį albumą NUX LUX, kurio pristatymo koncertas vyks jau šį ketvirtadienį rugpjūčio 5 d. Vilniuje, Lukiškių kalėjimo erdvėje, rašoma grupės pranešime.

NUX LUX nuo debiutinio albumo DEL, išleisto 2019 metais, skiriasi ne tik pačiu skambesiu, bet ir dar didesniu stilių kontrastu tarp dainų. Taip pat šiame albume daug drąsiau žaidžiama, eksperimentuojama ir tarsi klojama daugiau sluoksnių klausytojams.

„Kedrostubùrą“ galima apibūdinti kaip grupę, pasižyminčią didele muzikinių stilių ir žanrų įvairove. Jos nariai sako, kad jie iš tiesų muzikoje ieško naujovių ir tuo pat metu siekia keisti ir laužyti esamus standartus.

Naujadaras Sea Wave, kaip muzikos stilius, anot grupės narių, ir gimė iš to, kad jų kuriamai muzikai nepripildysi jokios etiketės. Jeigu vieniems „Kedrostubùro“ kūryba yra alternatyvaus rokas, kitiems tai yra džiazas, o tretiems eksperimentinė muzika, hip-hop, o gal netgi trap.

„Toks ir yra NUX LUX, savyje talpinantis daug spalvų ir kodų, tokių kaip ritminė morzės abėcėlė arba žodžiai ir tekstai keliaujantys nuo pirmo kūrinio iki paskutinio. „Kedrostubùras“ kviečia šį albumą nuoširdžiai išklausyti, mėgautis, nustebti, o galbūt ir nesutikti“, – rašoma pranešime.

Šio albumo užuomazgos atsirado iškart po pirmojo albumo DEL, o galutinė jo dėlionė susidėliojo tik po dviejų metų, t. y. šių metų žiemos pabaigoje.

„Pandemija tikrai viską prailgino, bet galima sakyti kartu ir padėjo subrandinti albumui daugiau svorio. Galimai nebūtų atsiradęs vienas gabalas, be kurio išnyktų gija tarp visų dvylikos gabalų“, – sako grupės vokalistas Matas Saladžius.

Albumą NUX LUX, lydi tapatumo ieškojimas, neapibrėžtumas ir nuolatinė kelionė, eksperimentuojant garsais, ritmais, struktūra ir, žinoma, žodžiais.

Grupė savo klausytojams žada daug naujienų ir staigmenų: albumo pristatymo turą per visą Lietuvą, naują „Kedrostubùro“ atributiką, fizines albumo laikmenas ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.