Muzika

2021.07.28 23:06

Mirė legendinės grupės „ZZ Top“ narys Dusty Hillas

atnaujinta 08.29
LRT.lt, BNS2021.07.28 23:06

Trečiadienį sulaukęs 72 metų mirė JAV legendinės roko grupės „ZZ Top“ bosistas Dusty Hillas.

Apie tai pranešė pati grupė savo „Instagram“ paskyroje.

Pranešama, kad muzikantas mirė miegodamas savo namuose Hiustone, Teksase.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad D. Hillas trumpam pasitraukė iš grupės veiklos dėl klubo problemų.

Grupė turėjo koncertuoti šį trečiadienį Pietų Karolinoje.

Grupė susikūrė 1969 metais Hiustone, Teksase. Grupę sudaro Billy Gibbonsas (vokalas ir gitara), Dusty Hillas (bosinė gitara ir vokalas) ir Frankas Beardas (būgnai).

Debiutinis albumas „ZZ Top’s First Album“ buvo išleistas 1970 metais. Po trejų metų grupė sulaukė komercinės sėkmės, išleidusi kaip singlą dainą „La Grange“ apie pagarsėjusį neteisėtą viešnamį „Chicken Ranch“, veikusį šalia Teksaso miesto La Greindžo.

Vėliau grupė išleido tokių hitais tapusių dainų kaip „Tush“ (1975) ir 9-ojo dešimtmečio dainos „Sharp Dressed Man“, „Legs“, „Gimme All Your Lovin“ bei „Sleeping Bag“. 1976 metų „ZZ Top“ gastrolės „Worldwide Texas Tour“, per kurias scenos dekoracijose buvo pavaizduoti kaktusai, gyvatės ir ilgaragiai galvijai, tapo vienu sėkmingiausių to dešimtmečio roko turų. Šios grupės albumų „Eliminator“, „Afterburner“ ir „Antenna“ buvo parduota milijonai kopijų.

Grupė, kurios dainų vaizdo klipai 9-ame dešimtmetyje būdavo dažnai rodomi per muzikinę televiziją MTV, tapo itin atpažįstama dėl savo įvaizdžio – visi trys jos nariai nuolat dėvėdavo tamsius akinius, o B. Gibbonsas ir D. Hillas išsiskyrė itin ilgomis ir vešliomis barzdomis.

„ZZ Top“ 2004 metais pateko į Rokenrolo šlovės galeriją. Per savo karjerą grupė išleido 15 albumų

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.