Muzika

2021.07.27 10:26

Festivalis „Yaga Gathering“ atskleidžia programą – nuo nostalgiško reivo iki psichodelinio miško alsavimo

LRT.lt2021.07.27 10:26

Muzika, kurią girdi taip giliai, kad jos visai negirdi, o pats esi muzika tol, kol muzika tęsiasi – apie tokią būseną prieš aštuonis dešimtmečius kalbėjo poetas Tomas Sternsas Eliotas. Ją galės patirti kiekvienas, apsilankęs muzikos ir menų festivalyje „Yaga Gathering“, kur iš žemės ir oro sutvertas naujas pasaulis brandins keturias muzikines erdves, pilnas atradimo džiaugsmo, šviesulių ir judesio, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Valley“ – susitikti, pasidalinti, susijungti

Vos atvykus į festivalį pasitiks spalvingoji „Valley“ scena. Kaip sako programos sudarytojas Paulius Burakas, šios erdvės tikslas – susitikti, pasidalinti ir susijungti, pro primerktas akis stebėti, kaip atlikėjai vieną po kito įmena garsų paslaptis.

„Per tris naktis galima sukurti įvairovę, dėl jos ir stengiausi, galvodamas apie programą. Ant scenos skambės ir įvairų spalvų techno, reivo – kurio atgimimo banga ritasi per visą pasaulį – atgarsių, bus ir Lietuvoje taip mėgstamo dark disko ir pasaulio garsų. Bus ir eksperimentinių garsų, subalansuotų šokiams. Juk yra tiek muzikos scenų, burbulų pasaulyje ir Lietuvoje. Norisi, kad „Yagoje“ jie galėtų sutviskėti gražiausiomis spalvomis“, – komentavo „Valley“ erdvės kuratorius.

Paklaustas, ką šių metų festivalyje būtina išgirsti „Valley“ scenoje, Paulius šypsosi – miegui laiko liks labai nedaug, nes visi atlikėjai turi ką pasakyti, tačiau sutinka atskleisti savo festivalio favoritų penketuką.

Pauliaus TOP „Valley“ scenoje: Asquith, Yan Cook, Ksenia Kamikaza, DJ Samanta, Simas Slabačiauskas.

„Pinegrove“ – kelti iššūkius

Palypėjus miško taku pušų kamienus virpins „Pinegrove“ scena, apglėbianti vėsinančiais chill out ir ambient pasažais. Erdvės kuratorius Tadas Ingilevičius užsimena ypatingą dėmesį teikiantis gyviems atlikėjų pasirodymams ir bandymams provokuoti klausytoją, kelti jam iššūkius. Viena įdomiausių klausymo patirčių šių metų programoje – 8 valandų trukmės miego koncertas.

„Visada ieškau naujų atlikėjų ir talentų, kurie galimai sužibės artimiausiu metu. Šiemet išbandysim, kaip 8 valandų miego koncertas gali įsikomponuoti į sceną ir supančią atmosferą bei garsus. Ketvirtadienį pradėsim gyvu atlikėjo iš Vengrijos Ficture pasirodymu, o po jo seks italo IooN Cosmic Downtempo miego koncertas“, – paslapties šydą praskleidžia Tadas, raginantis į festivalį atvykti kuo anksčiau.

Tado TOP „Pinegrove“ scenoje: Ioon Cosmic Downtempo, Michal Wolski, Fume, Dtekk, VU, Ficture, El Chico Fuendre.

„Duskwood“ – pajusti gilų miško alsavimą

Giliai miško tankmėje upės suvyta į švytintį fluorescencinį kokoną prabus ir „Duskwood“ scena, kurią šiemet kuruoja psychedelic trance gerbėjams puikiai pažįstama „Transcendental Spirit“ komanda. Erdvės kuratorius Kasparas Bagdonas tiki, kad šokis yra atsakymas į visus klausimus, o kartu ir geriausias vaistas.

„Šokis gali gydyti mus psichologiškai ir būtent psichodelinės kultūros ritmai yra tūkstantmečių tradicijų evoliucija. Kai per greitus, pasikartojančius ritmus mes pereiname į transą, tą būseną, kai esame čia ir dabar. Mūsų protėviai tai darydavo mušdami būgnus ir šokdami aplink laužus“, – pasakoja Kasparas, užsimindamas, kad šiemet „Duskwood“ erdvės nuotaiką padiktavo gilaus miško pojūtis ir stilius, kurį jis asmeniškai vadina Baltic Forest Psy.

Kasparo TOP „Duskwood“ scenoje: DoHm, Shizoid Bears, Re_Horakhty, Yudhisthira, DIVI DIVINE.

„LRT Opus stage“ – įsileisti naujoves ir staigmenas

Pati jauniausia iš visų „Yaga Gathering“ muzikinių erdvių – „LRT Opus stage“ – suburs puikiai radijo stoties klausytojams žinomus lietuviškos scenos vardus.

Pirmąją dieną šioje erdvėje prie pulto stos „LRT Opus“ radijo laidų vedėjai, antrąją – orą virpins šokių aikštelių veteranai, o trečioji diena bus skirta naujiems atradimams ir staigmenoms, susijusioms su festivalio slaptųjų draugijų tema.

Erdvės kuratorius Tomas Lukaševičius ketina būti prie scenos visą programos trukmę ir skirti laiko kiekvienam atlikėjui. „Kiekvienas „LRT Opus“ scenoje pasirodysiantis atlikėjas yra skirtingos muzikinės krypties vėliavnešys ir jeigu tai nėra geriausiai atpažįstamas vardas, tai bus vardas, kuris turi stiprų kokybinį pagrindą“, – sako Tomas.

Tomo TOP „LRT Opus“ scenoje: Darius Užkuraitis.

„Yaga Gathering“ ritualas vyks rugpjūčio 5 – 9 d. Varėnos rajone, Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero ir šaltinio. Daugiau informacijos rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.