Muzika

2021.07.24 22:40

Antrasis Jūros šventės vakaras – lyg pandemijos nebūtų: Kruizinių laivų terminale tūkstantinė šėlstanti minia

atnaujinta 23.32
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.24 22:40

Uostamiestyje skamba antrosios Jūros šventės dienos koncertai. Kruizinių laivų terminalas šeštadienį braška per siūles – pasiklausyti garsiausių šalies atlikėjų susirinko tūkstantinė minia žmonių. Kaip ir penktadienį, vos vienas kitas koncerto klausytojų išgirdo šventės rengėjų bei sveikatos specialistų raginimus, kurie ne kartą skambėjo ir nuo scenos, tokių susibūrimų metu dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugių atstumų.

Daugybė žmonių Jūros šventės teritorijoje šeštadienį laiką leido nuo pat ryto ir renginio lankytojų srautas, atrodė, nemažėjo ištisą dieną.

Šeštadienio vakarą Klaipėdos centre esančioje Tiltų, Turgaus gatvėse – jūra žmonių. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai sustoja pasiklausyti gatvės muzikantų, vis dar pasižvalgo po šventinę mugę.

Nemaža dalis į miestą atvykusiųjų traukia į Teatro aikštę, kur antrąjį Jūros šventės vakarą į sceną lipa KaYra su grupe, Augustina Vaiginytė quartet bei Jurijus Veklenko.

Vis dėlto didžiausias žmonių srautas traukia į Kruizinių laivų terminalą, kur nuo 20 val. į sceną lipo Giedrė Kilčiauskienė, 21.30 val. – Donatas Montvydas, o 23 val. numatytas Marijono Mikutavičiaus koncertas.

Scenoje pasirodęs D. Montvydas kalbėjo, kad šis koncertas buvo ilgai lauktas ir jog tikisi, kad į šventę niekas neatėjo norėdamas kažką patikrinti, o tiesiog gerai praleisti laiką.

Po koncerto nuo scenos nulipęs D. Montvydas teigė, kad šeštadienio vakaro publika buvo puiki.

„Aš asmeniškai labai džiaugiuosi, nes labai pasiilgau tokių renginių. Kaip atlikėjas, muzikantsa ir atstovaujantis visą mūsų kolektyvą, galiu pasakyti, kad mes to pasiilgome. Mes tiek laiko rašėme dainas, kūrėme ir neturėjome galimybės jų pristatyti žmonėms, pasirodyti. Tas jausmas yra nerealus. Kiekviena daina buvo palydėta plojimais, balsais ir tai yra kiekvieno atlikėjo svajonė“, – teigė ką tik nuo scenos nulipęs atlikėjas.

D. Montvydo teigimu, tokių renginių atlikėjams tikrai reikia, tačiau jis taip pat pastebėjo, kad galbūt ši šventė primins žmonėms, koks gali būti gyvenimas, kurio nekausto griežti pandemijos suvaržymai ir norint, kad toks jis būtų – reikia dėl to stengtis, pasiskiepyti.

„Nežinau, kokie rezultatai ir pasekmės bus šio koncerto. Tikiuosi, kad geros. Organizatoriai, kurie organizavo šią šventę, patikino, kad visa komunikacija dėliojama per atsakingumo, socialinę prizmę. Man ši žinutė atrodo priimtina ir aš prisidėjau. Reikia judėti į priekį. Labai tikiuosi, kad žmonės, išėję iš renginio, prisimins, kad norint lankytis renginiuose reikia į tai žiūrėti atsakingai“, – dėstė dainininkas.

Pašnekovas nestokojo komplimentų Jūros šventės publikai. Anot D. Montvydo, koncertuoti Jūros šventėje visuomet yra gera.

„Jūros šventė yra fenomenalus dalykas, nes publika susirenka ne tik iš Klaipėdoje. Ir šiandien buvo matyti, kad palaikė ne tik žmonės priekyje, bet ir pačiame gale. Žmonės yra išsiilgę. Kai pakviečia į Jūros šventę, tu žinai, ko tikėtis. Tačiau vėlgi – yra tūkstantinė minia, yra didžiulis jaudulys. “, – neslėpė D. Montvydas

Siekiant valdyti žmonių srautus, Jūros šventės organizatoriai nusprendė uždaryti pasukamąjį tiltelį ir koncertų lankytojų srautą nukreipti Priešpilio gatve. Vis dėlto į koncertus traukė tiek daug žmonių, kad ir gana plati Priešpilio gatvė atrodė pilna žmonių.

Keičiantis atlikėjams buvo leidžiami garsiniai pranešimai apie tai, kad būtina paisyti saugumo reikalavimų, dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugių atstumų.

Vis dėlto garsiausių šalies atlikėjų paklausyti atskubėjusi tūkstantinė žmonių minia, panašu, šių raginimų negirdėjo ir pamiršo, jog šventė vyksta pandemijos akivaizdoje bei į raudonąją zoną pagal COVID-19 sergamumą įtrauktoje Klaipėdos savivaldybėje.

Apsauginės kaukės Jūros šventės teritorijoje dalijamos nemokamai. Pasak organizatorių, pirmąją renginio dieną didžiajame koncerte bei visoje šventės teritorijoje išdalinta apie 10 tūkst. kaukių, daug dezinfekcinio skysčio buteliukų.

Vis dėlto retas šeštadienio vakarą Kruizinių laivų terminale leidusių žmonių buvo su kaukėmis, o apie saugų atstumą, kuris gali išgelbėti nuo užsikrėtimo COVID-19 liga, nebuvo nė kalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.