Muzika

2021.07.23 22:15

Festivalį „Midsummer Vilnius“ vainikavo Andrius Mamontovas: išgraibstyti bilietai ir „Foje“ dainos

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.23 22:15

Penktadienio vakarą baigėsi sostinės centre šeštą vasarą surengtas festivalis „Midsummer Vilnius“ – paskutinės jo natos šįmet buvo patikėtos dainininkui Andriui Mamontovui.

Nuo „The Roop“ iki Ievos Prudnikovaitės ir ansamblio „Synaesthesis“ - per vienuolika vakarų festivalyje, kuris kasmet vyksta LDK Valdovų rūmuose, skambėjo įvairi muzika, nuo populiariosios iki avangardinės.

Vieną renginį teko kartoti – Anželikos Cholinos spektaklis „Pikų dama“ sulaukė tokio didelio publikos susidomėjimo, jog buvo paskelbtas papildomas jo parodymas. Į jį irgi buvo išgraibstyti bilietai.

Nors koronaviruso pandemija apsunkina užsienio atlikėjų keliones į Lietuvą, festivalis sulaukė ir vieno ryškaus svečio iš užsienio – pianisto virtuozo iš Vengrijos Peterio Bence‘o, tapusio „YouTube“ sensacija.

„Viskas pavyko net geriau, nei galėjome tikėtis. Esame labai nudžiuginti žiūrovų dėmesio – į didžiąją dalį koncertų parduoti beveik visi bilietai.

Akivaizdu, kad žmonės pasiilgę švenčių ir renginių. Džiaugiuosi, kad galėjome tai pasiūlyti, ypač tokiomis neįprastomis sąlygomis“, – sakė festivalio rengėjas Valdas Petreikis.

Penktadienio vakarą scenoje pasirodęs A. Mamontovas ketina dar šiais metais išleisti naują albumą, tačiau „Midsummer Vilnius“ scenai pasirinko kitokį sumanymą.

Jau ne pirmą sykį šiame festivalyje grojantis dainininkas yra čia pasirodęs ir su orkestru, ir vienas, atlikdamas elektronines savo dainų versijas.

Šįkart jis nusprendė nerti į praeitį – beveik visą vakaro programą sudarė prieš 24 metus iširusios grupės „Foje“ dainos.

Į visą koncertą Andrius įtraukė tik vieną savo solinės karjeros kūrinį, beje, taip pat susijusį su praeitimi.

Tai šią vasarą pristatyta naujausia jo daina „Hiperbolė“, įkvėpta komiško nuotykio Palangos diskotekoje devintojo dešimtmečio pradžioje.

„Man atrodo, šis laikotarpis yra toks, kai žmonėms labai norisi atitrūkti nuo kasdienybės, rūpesčių, prisiminti senus laikus.

Koncertų su naujomis dainomis dar bus ateityje, o šįkart man norėjosi prisiminti istoriją“, - LRT RADIJUI pasakojo A. Mamontovas.

Susidomėjimas koncertu, kurį tiesiogiai transliavo LRT RADIJAS, o vėliau parodys LRT TELEVIZIJA, buvo didžiulis – visi bilietai į šį renginį išgraibstyti dar prieš savaitę.

Susirinkusius gerbėjus Andrius „vaišino“ kūriniais iš skirtingų „Foje“ laikotarpių – nuo ankstyvojo etapo dainų „Vėjas“, „Krantas“ ar „Kitoks pasaulis“ iki grupės karjeros pabaigoje sukurtų „Balsas“ ar „Paskutinis traukinys“.

„Mėlyni plaukai“, „Žvakių šviesoje“, „Aš numirsiu vis tiek“, „Vandenyje“ – žinomų „Foje“ dainų dozė buvo tokia dosni ir galinga, jog užsimerkus išties buvo galima nukeliauti tris dešimtmečius į praeitį. O tiems, kurie tais laikais „sirgo“ „Foje“ muzika, bent mintimis sugrįžti į laikus, kai ant džinsinių švarkų siūdavosi antsiuvus su grupės logotipu ir atmintinai mokėjo visas dainas.

Nostalgija – galingas ginklas, muzikantų maudynes joje kartais galima vertinti skeptiškai, tačiau šis vakaras atrodė tam tobulai tinkamas. „Midsummer Vilnius“ visada siūlo išskirtines atlikėjų programas, o koncerto, kuriame skambėtų vien „Foje“ repertuaras, Andrius negrojo jau seniai.

„Midsummer Vilnius“ pasibaigus, festivalio rengėjai atsargiai dėlioja kitų metų kontūrus – prognozuoti pandemijos situaciją šiuo metu neįmanoma, tačiau pasvarstymai užkulisiuose – optimistiški.

„Galvoti apie tai, ką pasiūlysime kitais metais, pradedame vos festivaliui pasibaigus. Keletas minčių jau yra, festivalio kartelė pakelta gana aukštai. Tikimės, kad kitais metais galėsime pasikviesti ir ryškesnių artistų iš užsienio“, - sakė V. Petreikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.