Muzika

2021.07.23 10:17

Lukiškių kalėjimo scenoje – „Timid Kooky“, „Egomašina“ ir Sauliaus Petreikio albumų pristatymai

LRT.lt2021.07.23 10:17

Nauja Lukiškių kalėjimo versija nemažina tempo ir šią savaitę siūlo šventę kokybiškos muzikos gerbėjams, skelbiama pranešime spaudai.

Vien šį savaitgalį kalėjimo tvirtovėje suplanuoti net trys albumų pristatymai ir naujos programos. Eklektika, pučiamieji, mediniai instrumentai, improvizacinės partijos ir gaivališka roko energija skambės penktadienio ir sekmadienio vakarais.

Penktadienį Lukiškių kalėjime vyks tai, ko lietuviško roko scenoje dar nebuvo. Grupės „Egomašina“ ir „Timid Kooky“ surengs vieną bendrą pasirodymą. Vakarą pradės scenos naujokai iš Kauno „loroparquette“. Jie - dar viena lietuviškos muzikos perspektyva. Prie šio įspūdingo roko konvojaus penktadienį jungiasi ir elektronikos pareigūnai „MTJUNKER“. Jie pasirodys kalėjimo viduje, kur žiedas virs šokių aikštele ir savotišku klubu.

„Timid Kooky“ – kasdienybės absurdą švenčianti trijulė. Jie taip pat yra Lukiškių kalėjimo rezidentai. Neseniai išleistas minialbumas „Baby Be My Spiderman“ pasakoja apie pokyčio siekimą, užstrigimą narciziškume ir kasdien sutinkamus monstrus. Jie skatina stoti į nuožmią akistatą su savo vidiniais demonais ir nuo jų išsivaduoti.

„Albumas talpina mūsų trijų patirtis ir išgyventas emocijas, todėl jis žymiai intymesnis ir asmeniškesnis, palyginus su ankstesne kūryba. Buvo nauja ir įdomu rašyti dainas nuoseklia tvarka, kurti chronologiškai besivystančią istoriją apie albumo veikėjo kelionę. Gilinomės ir į 80-ųjų thrash metalo muziką, kuri lėmė tam tikrus rifologinius sprendimus“, – sako „Timid Kooky“.

Lukiškių kalėjimo atidarymo metu jie jau turėjo galimybę pasimatuoti šią sceną ir pagroti porą kūrinių. Dabar jie nekantrauja pirmą kartą pasirodyti gyvai pilna jėga ir su „Egomašina“ sukurti galingą ir trankią rokoteką.

„Esame pasiruošę ir nekantraujame. Su „Egomašina“ sudėliojome unikalią kūrinių programą. Šis dvigubas naujų albumų pristatymas bus žiauriausia, ką matė Lietuvos roko scena. Kadangi mūsų studijų durys kalėjime yra viena priešais kitą, būtų nuodėmė drauge nesurengti tokio koncerto“, - sako muzikantai.

„Egomašina“ – vis garsiau bangas kelianti roko grupė ir dar vieni kalėjimo rezidentai. Jie pristatys naujus, dar niekam negirdėtus kūrinius, kuriuos įrašė naujojoje studijoje ir net kalėjimo cerkvėje. Į naują albumą jie sudėjo savo baimes, kurias pagaliau išmoko priimti. Nors, kaip sako, bijoti nėra blogai – reikia pažinti baimę ir judėti toliau. Jie teigia, kad didžioji dalis baimių netikros.

Lukiškių kalėjimas jiems – nauji namai, nes įrašų metu aplink šurmuliavo draugai, dauguma jų prisidėjo prie albumo paskolindami techniką ir kurdami energiją, kuri keičia buvusio kalėjimo sienas: „Girdėjom, jog yra žmonių, kuriems ši unikali erdvė vis dar atrodo slogi, bet esam įsitikinę, jog pats kuri atmosferą aplink save, todėl mes to slogumo nejaučiame. Čia puiki erdvė kurti ir geriausia scena pristatyti naują kūrybą“.

Prie šio įspūdingo roko konvojaus penktadienį jungiasi scenos naujokai iš Kauno „loroparquette“ ir elektronikos pareigūnai „MTJUNKER“. Pirmieji pradės vakaro koncertą, o „MT JUNKER“ vėlyvą vakarą užpildys žiedo erdvę, kuri virs savotiška šokių aikštele.

Sekmadienio vakaras bus skirtas ramesniems ir brandesniems garsams – multiinstrumentalistas Saulius Petreikis čia pristatys kartu su broliu Donatu įrašytą albumą „Laisvė šaukia“. Šį kartą laisvėje, kur kultūrai vartai visuomet atviri. Naujame albume baltiški motyvai susipynė su laisvės ir vilties natomis, o pasiruošimas truko daugiau nei dvejus metus.

„Didelė dalis kūrinių buvo parašyta atsiskyrus, suvokus laisvės trapumą ir gyvenimą nežinomybėje. Patyrėme sudėtingus ir prieštaringus vidinius jausmus, kuriuos sudėjome į „Laisvė šaukia”. Šį rinkinį sudaro priešpriešos tarp ramybės ir šauksmo, meilės ir netekties, džiaugsmo ir ašarų. Kiekviena kompozicija atspindi skirtingas vidines kovas“, – komentuoja broliai Petreikiai.

Lukiškių kalėjimo erdvė jiems – nauja ir egzotiška erdvė, gal net sudėtinga ne tik dėl jos istorijos, bet ir atmosferos: „Norisi tikėti, kad mums atliekant programą pavyks šiai erdvei suteikti daugiau šviesos, vilties, optimizmo ir laisvės. Naujos vietos įkvepia ir suteikia muzikai naujo vėjo gūsį.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.