Muzika

2021.07.22 17:53

Melomanų pamėgta grupė „Proper Heat” grįžta: po trejų metų pertraukos pristato dainą „Sunrise“

LRT.lt2021.07.22 17:53

Grupė „Proper Heat”  jau vienuolika metų džiugina Lietuvos ir kitų šalių melomanus savo savitu skambesiu, persmelktu disko, džiazo ir elektroninių garsų, gyvų saksofono partijų bei charakteringo Karolio Ramoškos vokalo. 

Du studijinius albumus „Chapter one“ ir „Center of the world“ Londono leidybinėje kompanijoje „Nang records“ išleidęs kolektyvas buvo trumpam pasukęs skirtingais keliais.

Po beveik trejų metų pertraukos šiandien grupė grįžta su nauju kūriniu „Sunrise“.

Pasisėmę naujų idėjų ir išbandę save kitose sferose, trijulės nariai susitikę pajuto norą kartu kurti ir koncertuoti.

„Nors buvom nutolę fiziškai, tiek vienas nuo kito, tiek nuo klausytojų, noras kurti kartu išliko, o labiausiai - noras vėl gyvai atlikti savo muziką klausytojams“, - apie grupės sugrįžimą kalba jos vokalistas Karolis Ramoška.

„Saulėtekis - magiškas laikas, kai visa kas gyva nubunda iš nakties miego. Šiomis dienomis kūrinys „Sunrise” labai aktualus. Kai nuo informacijos dažnai perkaista protas, širdis nejaučia tiesos, tuomet atsitraukiu nuo visko, kas trukdo man būti tuo kuo esu.

Palikęs savo nuoskaudas ir nusivylimą pasitinku saulėtekį, kuris pabunda paukščių balsais. Tokiais išgyvenimais pripildytas naujasis mūsų singlas“, - priduria Karolis.

„Ši daina man labai asocijuojasi su vasara, iš minoro į mažorą besikeičianti harmonija kūriniui suteikia daug kontrasto ir spalvų, kurių dabar tiek daug. Tokia man yra šios dainos dvasia“, - antrina grupės saksofonistas ir prodiuseris Vitalijus Rodevičius - Saxtone.

Kokių naujų muzikinių premjerų galime tikėtis ateityje?

„Turime sukaupę nepublikuotų kūrinių iš ankstesnio „Proper Heat” laikotarpio prieš mūsų muzikinės veiklos pauzę, todėl greitu metu pristatysime dar kelis singlus.

Taip pat ruošiame ir visai naujus kūrinius, kuriuos beliko įrašyti, tad planas pristatyti trečiąjį grupės albumą ne už kalnų. Jeigu viskas klostysis palankiai, žadame pristatyti ir naują koncertinę programą. Tikrai bus jaudinantis momentas vėl visiems kartu groti scenoje, gerai pažįstamiems ir naujiems klausytojams“, - apie grupės planus ir darbus pasakojo muzikos kūrėjas Martynas Moška.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.