Muzika

2021.07.20 13:20

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje pasirodys nenuspėjamoji Monika Liu

LRT.lt2021.07.20 13:20

Rugpjūčio 5 – 7 dienomis Klaipėdą vėl užlies galinga improvizacinės muzikos banga.

27-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje pasirodys atlikėjai, kurių kūryba ir atlikimo technika puikiai įvertinta daugelio šalių muzikos kritikų.

Tarp jų - improvizacijų meistrė Nino Katamadzė (Sakartvelas), džiazo uraganas Gunhild Carling (Švedija), saksofono romantikas Petras Vyšniauskas ir daugelis kitų džiazo atlikėjų, gebančių priversti širdis dainuoti, o kojas šokti.

Scenoje publika išvys ir ekspresija bei žaismingumu kerinčią, išskirtiniu vokalu užburiančią atlikėją Moniką Liubinaitę, geriau žinomą kaip Monika Liu.

Monika Liu - dainų autorė ir atlikėja, gimusi Klaipėdoje. Muzika ją lydėjo nuo kūdikystės ir tapo neatsiejama gyvenimo dalimi.

„Kaip be kokio nors svarbaus organo, širdies ar plaučių, žmogus negalėtų išgyventi, taip ir muzika yra gyvybiškai svarbi mano esybės dalis“, – sako Monika Liu.

Magišką muzikos poveikį pirmą kartą Monika pajuto sulaukus trejų, kai su tėvais apsilankė Klaipėdos muzikiniame teatre ir išgirdo atliekamus Mozarto kūrinius. Nuo tada mažais žingsneliai ji pradėjo žengti natomis grįstu keliu, link muzikinės šlovės olimpo.

Vos sulaukusi penkerių, mergaitė pradėjo groti smuiku – tada į jos gyvenimą „atėjo“ Vivaldis. Tapusi paaugle su vyresniu broliu smagiai klausydavosi repo, roko, hiphopo. Dar vėliau ją pakerėjo džiazas.

Monika Liu ir dabar nevaržo savęs muzikos stilių rėmais, nepaiso klišių, nepataikauja susiformavusiam skoniui, tačiau savo kūryba, vokalu ir charizma, akimirksniu pavergia daugelio klausytojų širdis. Muzikos mokslus Monika krimto Klaipėdos ir Berklio (JAV) universitetuose, kurį laiką gyveno Londone, kur turėjo galimybę kurti ir bendradarbiauti su garsiais britų prodiuseriais. Tačiau po devynerių metų, praleistų svetur, Monika nusprendė grįžti į Lietuvą ir muzikinį kelią tęsti ten, kur jis ir prasidėjo.

Originaliomis kūrybinėmis idėjomis, unikaliu vokalu bei charizma išsiskirianti dainininkė, netrukus tapo viena ryškiausių atlikėjų lietuviškos muzikos scenoje.

Monika Liu - intriguojanti, nenuspėjama, išsiskirianti savitu muzikos stiliumi ir be galo artistiška. Scenoje ji tarsi transformuojasi ir gali virsti bet kuo: nuo repuojančios maištautojos, pasislėpusios po gobtuvu, iki elegantiškos praeito šimtmečio mados ikonos, atliekančios retro stiliaus dainas.

„Monika tokia pat nenuspėjama, kaip orai Klaipėdoje“, – juokiasi festivalio rengėja Inga Grubliauskienė. „Nuo to momento, kai festivalio scenoje 16 – metė atlikėja pasirodė pirmą kartą, prabėgo daug metų. Tuomet ją publikai pristatėme kaip scenoje nenustygstančią, ekspresyvią, perspektyvią jauną atlikėją, dabar į sceną žengs brandi, romantiška, dvasinga džiazo dievaitė su muzikiniu meilės pažadu lūpose“, – teigia I. Grubliauskienė.

Festivalio programoje skambės dainos iš sėkmės sulaukusio Monikos Liu debiutinio albumo „Melodija“.

„Dainose apdainuoju meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą - visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus.

Melodija - tai muzikinis meilės pažadas, įkvepiantis nebijoti, juk jei labai skaudės ir tai praeis. Iš to, kaip žmonės reaguoja į mano muziką – jie šypsosi, juokiasi ar nubraukia ašarą, suprantu kiek daug visi esame patyrę meilėje ir koks tai vienijantis dalykas“, – pasakoja Monika Liu.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis vyks rugpjūčio 5 – 7 d. Kruizinių laivų terminale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.