Muzika

2021.07.20 12:09

Menų fabrike „Loftas“ startuoja šeštasis muzikos inkubatoriaus „Novus“ sezonas

LRT.lt2021.07.20 12:09

Šiandien, liepos 20 d., menų fabrike „Loftas“ šeštąjį sezoną pradeda tarptautinis Baltijos šalių grupių konkursas – muzikos inkubatorius „Novus“. Kaip ir kasmet, nauji, aktualūs bei itin perspektyvūs talentai „Lofto“ LRT OPUS terasos scenoje pasirodys kiekvieną antradienį iki pat rugsėjo pradžios.

Renginio vedėjas, nuo pat pirmojo „Novus“ sezono šios vietos neužleidžiantis grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius pastebi, jog konkursas kiekvienais metais auga kokybine prasme.

„Praėjusiais metais atkreipiau dėmesį, jog į „Novus“ atsisuka vis daugiau žmonių – ne tik grupių, bet ir žiūrovų, kuriems įdomu vakarus praleisti su naujais muzikos atradimais, – sako jis. – Kiekvieną kartą tokių atradimų pasitaiko ir man. Pamatęs šių metų grupių sąrašą labai apsidžiaugiau, kad nemažai jų dar nesu girdėjęs. O vedant šį renginį man vienas maloniausių dalykų – naujos pažintys ir patirtys.“

Šiemet paraišką dalyvauti konkurse užpildė daugiau nei 70 scenos ir klausytojų išsiilgusių grupių, daug dėmesio muzikos inkubatorius „Novus“ susilaukė ir iš Latvijos bei Estijos muzikantų. Iš viso buvo atrinkti 24 perspektyviausi Baltijos šalių dalyviai, susikausiantys ne tik dėl komisijos ar klausytojų simpatijų, bet ir dėl įspūdingų prizų.

Šį vakarą konkursą atidarys ir į atrankos sceną lips penkios jaunos, tačiau labai talentingos Lietuvos grupės bei atlikėjai – kankles net už Lietuvos ribų garsinanti Jausmė, roką, džiazą ir funk‘ą sujungiantys „loroparquette“, laisvę stiliams bei saksofonui deklaruojantys „SynthEtika“, balsu glostanti Nika Ganga bei ramybe spinduliuojantys „GingerBread“.

Viso konkurso metu muzikos inkubatoriaus „Novus“ komisijoje išvysime „LRT Opus“, AGATA, MIC atstovus, gerai žinomus atlikėjus bei jų vadybininkus. Pirmosios atrankos metu dalyvius vertins Kastytis Sarnickas-Kastetas („G & G Sindikatas”), Inga Ramoškaitė (LRT OPUS) ir „The state51 Conspiracy“ atstovė Eglė Gedminaitė.

Rugsėjo 2 dieną vyksiantis muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas abejingų nepaliks, mat konkurso laimėtojų lauks išties įspūdingas prizų paketas.

Pirmoji vieta bus apdovanota „Kalba plytos” 1000 eurų piniginiu prizu, specialiu AGATA įsteigtu 1000 eurų prizu pasirinktiems meistriškumo kursams, minialbumo įrašu „MAMA studios“ įrašų studijoje, profesionalia fotosesija „Brazzi Studios“, „Oxford shoes“, „Pull&Bear” bei „VAGA“ prizais. Antroji vieta laimės profesionalų dainos įrašą ir suvedimą „Muzikinis Cechas“ įrašų studijoje.

Pirmų-trečių vietų nugalėtojai taip pat turės galimybę pasirodyti „Loftas Fest 2021” bei kartu sugroti bendrame nugalėtojų koncerte „Lofto“ LRT OPUS terasoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.