Muzika

2021.07.20 11:45

Pamatykite: dviejų šalių roko muzikantai Gražinai Baikštytei siunčia ypatingą jubiliejaus sveikinimą

LRT.lt2021.07.20 11:45

Šiandien legendinė aktorė Gražina Baikštytė švenčia jubiliejų: ta proga vyrai net iš trijų skirtingų šalių sugalvojo žinomai aktorei bei rašytojai padaryti staigmeną.

Jie įrašė kūrinį „Women in White“ („Moteris, vilkinti baltai“ – angl.) pagal to paties pavadinimo filmą, kuriame suvaidinusi aktorė pelnė tarptautinę šlovę.

Kūriniui sukurtas ir specialus vaizdo klipas, o jame – išskirtiniai kadrai iš kino filmų, kuriuose aktorė vaidino. Jais pasirūpino Gražinos sutuoktinis, kino operatorius Algimantas Mikutėnas.

Idėja sukurti ypatingą sveikinimą kilo dviem skirtingų kartų savo sričių profesionalams – gitaristams Dmitrijui Zaborskiui ir Giedriui Balčiūnui – Mr. Jumbo.

Roko gitaristas Dmitrijus jau keletą metų gyvena Alikantės kurorte Ispanijoje, kur ir toliau užsiima mylima veikla: kuria groja gitara, o kurdamas niekada nepamiršta gimtosios šalies ir čia gyvenančių bičiulių. Vienas stipriausių išlikusių saitų - būtent su Algimanto ir Gražinos šeima. Su ja supažindino ir savo bičiulį – gitaristą Giedrių Balčiūną – Mr. Jumbo, todėl idėja pasveikinti aktorę Gražiną Baikštytę gražaus jubiliejaus proga dviems gitaristams gimė natūraliai.

„Gražina man yra moters grožio etalonas, ko gero, nuo vaikystės. Susipažinus gyvai su šia aktorės ir kinematografo pora, negalėjau atsigėrėti nuo Gražinos sklindančia elegancija, geraširdiška aura, o nuo jos sutuoktinio Algimanto, kurį bičiuliai draugiškai vadina Miku - roko muzikos gerbėjo dvasia”, - įspūdžiais dalijasi Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo.

Dmitrijus Zaborskis savo ruožtu siunčia jubiliatei štai tokią žinutę: „Miela Gražina. Daug metų atgal teko garbė pabendrauti su Juozu Erlicku. Jo pasakyti žodžiai įstrigo atmintyje: „Yra žmogus, yra ir kvapas". O aš, žvelgdamas į Tave, sakau: „Yra žmogus, yra grožis, nuoširdumas ir talentas. Tu mus, muzikantus, įkvėpei parašyti ir padovanoti Tau kūrinį. Darbo įdėta nemažai, bet Tu to verta! Ačiū, kad esi su mumis. Sveikiname, mylime, gerbiame! Su gražiu jubiliejumi!”.

Kūrinio muzikiniame takelyje skamba būgnų partija, kurią įrašė būgnininkas Philas Sohka iš Maskvos, grojantis grupėje „Pushkin Community band”, o bosinės gitaros partijas įgrojo bosistas Dmitrijus Kuninas iš Sankt Peterburgo grupės „Splin”.

Legendinei kino aktorei Gražinai Baikštytei šiandien, liepos 20 d., sukanka 70 metų. Per savo karjerą ji yra sukūrusi per 40 vaidmenų skirtinguose Lietuvos bei užsienio autorių filmuose. Nuo 1983 m. yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, o nuo 1993 m. Rusijos kino aktorių gildijos narė. Dirba žurnalistinį darbą, yra parašiusi 3 knygas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.