Muzika

2021.07.17 19:22

Liūtis nesustabdė: penkioliktąjį kartą surengta Gatvės muzikos diena

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.17 19:22

Vilniuje ir dar daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų šeštadienį surengta jau tradicine tapusi šventė – Gatvės muzikos diena.

Penkioliktąjį kartą vykstantis renginys kasmet suburia ir pradedančius, ir jau žinomus muzikantus, kurie groja miestų gatvėse.

Muzikanto Andriaus Mamontovo sumanytas renginys paprastai vyksta gegužės viduryje, tačiau šįmet, kaip ir praėjusią vasarą, dėl koronaviruso pandemijos ir su ja susijusių ribojimų buvo perkeltas į liepos vidurį.

Vilniuje muzikantai į gatves išėjo ankstyvą popietę, tačiau tada šventę sustabdė gamtos išdaigos – prapliupęs smarkus lietus privertė muzikantus griebti instrumentus ir glaustis po stogais.

Vis dėlto po kelių valandų, lietui aprimus, muzika vėl pasigirdo, vakare rengiama ir tradicinė improvizuoto muzikavimo akcija „Drum2gether”, prie kurios prisijungti Katedros aikštėje kasmet kviečiami visi norintys.

Prie Gatvės muzikos dienos šįmet tradiciškai prisijungė choro dainininkai, pasirodymus rengę viešojo transporto stotelėse, taip pat – radijo stotis LRT OPUS, visą vakarą specialias laidas transliuojanti iš K. Sirvydo skvero Vilniaus centre.

Akcijos sumanytojas A. Mamontovas šįsyk linkėjimus Gatvės muzikos dienos dalyviams siuntė iš Palangos, kur išvyko koncertuoti.

Gatvės muzikos diena šįmet surengta ne tik Vilniuje, bet ir Akmenės rajone, Alytuje, Biržuose, Druskininkuose, Elektrėnuose, Gargžduose, Jonavoje, Jurbarke, Kaune, Klaipėdoje, Kupiškyje, Marijampolėje, Obeliuose, Pagėgiuose, Panevėžyje, Prienuose, Radviliškyje, Rietave, Šeduvoje, Šiauliuose, Šilalėje, Šilutėje, Širvintose, Tauragėje, Telšiuose, Varniuose, Vievyje, Vilkaviškyje, Vilkijoje, Visagine.

Kaip LRT RADIJUI sake šventės rengėja, A. Mamontovo dukra Viktorija Mamontovaitė, jei bus galimybės, kitais metais renginys turėtų sugrįžti į savo įprastą laiką – gegužės mėnesį.

Gatvės muzikos diena prasidėjo 2007 metais Andriaus Mamontovo iniciatyva, kuomet jis savo draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena tapo ne tik reikšminga tradicija Lietuvoje, bet išsiplėtė ir į kitas šalis. Per pastaruosius 15 metų Gatvės muzikos dieną savarankiškai suorganizavo Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Latvija, Baltarusija, Olandija, Gruzija, Armėnija bei Airija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt