Muzika

2021.07.15 22:46

Eurovizinė „Midsummer Vilnius“ diskoteka: Valdovų rūmus sudrebino „The Roop“ šou

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.07.15 22:46

Festivalis „Midsummer Vilnius“ ketvirtadienio vakarą pakvietė į vieną daugiausiai žiūrovų dėmesio sulaukusių savo šių metų koncertų.

Nuo pirmadienio LDK Valdovų rūmų kieme vykstantis festivalis, po vienu skėčiu suburiantis ir populiariosios, ir klasikinės muzikos bei teatro gerbėjus, ketvirtadienį į sceną pakvietė šių metų Lietuvos atstovus „Eurovizijoje“ – grupę „The Roop“.

Tai – pirmasis viešas šios grupės koncertas Vilniuje po gegužės pabaigoje įvykusio „Eurovizijos“ dainų konkurso. Be to, filmuojamas LRT TELEVIZIJOS ir vykstantis daug simpatijų sulaukiančiame festivalyje, todėl šiam renginiui „The Roop“ ruošėsi itin kruopščiai.

Ne tik šių metų „Eurovizijos“ hitą „Discoteque“ ar ankstesnių metų atrankose žibėjusias „On Fire“ ir „Yes, I Do“, bet ir daugelį ankstesnių savo dainų paruošusi grupė juokėsi, jog nemažai daliai susirinkusių jos skamba kaip naujos.

„Taip yra – netrūksta žmonių, kuriems mes – pirmiausia „Discoteque“ ir „On Fire“ grupė. Bet smagu, kad žmonės atranda ir kitus mūsų kūrinius“, – kalbėjo grupės lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Nemažai žiūrovų į koncertą atėjo pasipuošę geltonais drabužiais – akivaizdu, kad eurovizinė „geltonoji banga“ dar neišblėso. Negalėję atvykti tiesioginės koncerto transliacijos galėjo klausytis per LRT RADIJĄ.

Kartu su grupe į sceną žengė ir jos eurovizinių pasirodymų dalyviai – šokėjai Miglė Praniauskaitė ir Marijanas Staniulėnas. Pastarasis šiam koncertui paruošė specialią choreografiją, į šou įjungdamas dar keliolika šokėjų.

„Ši scena – didelė, norisi ją užpildyti, nes yra erdvės. Kad būtų ne tik „pagal Lietuvą gerai“, bet ir pasauliniame kontekste gerai atrodytų.

Mūsų muzika jau skamba ir užsienyje, kartelė pakelta, reikia ją laikyti arba kelti dar aukščiau. Šis koncertas skirtas ir tiems, kurie palaikė mus „Eurovizijoje“. Be to, jo įrašas bus rodomas ir įrašų leidėjams, koncertų rengėjams užsienyje.

Užsienyje žvilgsnis į mus jau nukreiptas, dabar reikia dirbti toliau“, – pasakojo „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius.

Galimybė pagroti Valdovų rūmų kieme, neslėpė muzikantai, jiems yra ypatinga.

Prieš porą metų V. Valiukevičius pats lankydavosi „Midsummer Vilnius“ koncertuose ir, prisipažino, svajodavo pakilti į šio renginio sceną.

„Dabar žiūriu ir galvoju – Vaidotai, pagaliau. Labai džiaugiuosi tuo. Mano pomėgis yra istorija ir architektūra, ši erdvė man ypatinga.

Prieš porą metų mes mažose scenose būdavome, o kūrėme dainas tam, kad būtume didelėse. Jei daina atrodydavo tokia, kad tiktų kažkur restorane, kur grojant kepsnį žiūrovai valgo, tokią atmesdavome, nes ji neatitinka mūsų vizijos.

Pagaliau mūsų dainos skamba ten, kur turi skambėti“, – šypsojosi dainininkas.

Nors daug kas klausia, ar „The Roop“ po puikaus šių metų pasirodymo neketina vėl šturmuoti „Eurovizijos“ atrankų, Vaidotas tikino, kad tokių minčių grupė bent kol kas neturi.

„Eurovizija“ yra puikus renginys, bet nereikia „užsiciklinti“. Mes šia platformą išnaudojome, reikia padėkoti ir eiti toliau“, – svarstė grupės lyderis.

Šią vasarą „The Roop“ gausiai koncertuoja, laukia ir pasirodymai Estijoje, vėliau – Nyderlanduose, planuojami ir pasirodymai kitose šalyse.

„Pasiūlymų yra tiek, kad galėtume koncertuoti dukart per dieną. Bet pasikalbėjome su vadybininku, kad visų gyvenimo pinigų šią vasarą neuždirbsime. Norime turėti laiko ne tik pjauti derlių, bet ir pasėti naują.

Tarp koncertų dar baigiame albumo įrašus, ruošiamės du vaizdo klipus filmuoti. Rezultatus pamatysite rudenį“, – sakė „The Roop“ vokalistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt