Muzika

2021.07.11 15:55

Pamatykite: elektroninė muzika sostinėje suskambo nuo Šv. Jonų bažnyčios varpinės stogo

LRT.lt2021.07.11 15:55

Vos prieš kelias savaites Vilnius galėjo stebėti akimirką, kuomet 17-o amžiaus statybos Šventų Jonų bažnyčios varpinė buvo nudažyta alternatyvios elektroninės muzikos spalvomis, kurias liejo atlikėja Akvilina. Šis įvykis pažymėjo antrojo kūrybinio susivienijimo „Antidote“, filmuojančio elektroninės muzikos pasirodymus neįprastose erdvėse, sezono pradžią.

Vilniaus Universitetas atliko itin svarbų vaidmenį formuojant Lietuvos nacionalinį bei kultūrinį identitetą – tapdamas nepriklausomybės, žodžio laisvės bei idealizmo židiniu.

Simboliška tai, jog kaip tik šis istorinis monumentas atvėrė duris naujam socialinio ir kultūrinio virsmo periodui, kurio pagrindas yra šiuolaikinės elektroninės muzikos scena, rašoma pranešime spaudai.

Naujausiame „Antidote“ epizode Akvilina kviečia visus klausytojus į savo pačios kelionę skirtingais muzikiniais laikotarpiais, pasinerdama giliai į indie, new wave bei disco žanrus, kurie įkvėpė jos, kaip atlikėjos muzikinių interpretacijų pradžią.

Klampios bei hipnotizuojančios melodijos suteikia naują energiją apnuogintoms Šventų Jonų Bažnyčios sienoms, prikeldamos jas jau kitokiam gyvavimo etapui:

Ši neįprasta architektūrinė ir muzikinė sąveika sėkmingai apjungia numanomą kultūrinę atskirtį tarp klasikinio bei šiuolaikinio meno formų. Tokios meninės instaliacijos pagrindinis siekis yra parodyti, jog kultūros fenomenas – tai nenutrūkstamas kūrybiškumo ir saviraiškos laisvės procesas, o ne kelių, tarpusavyje konfliktuojančių dogmų padarinys.

„Antidote“ kūrybinė komanda užfiksavo nuostabius Vilniaus Senamiesčio panoramos vaizdus, kurie primena mums apie nuolat mus supantį grožį. Šie vaizdai puikiai perteikia mintį, jog nedidelis pokytis mūsų požiūryje gali turėti didelę įtaką aplinkos suvokimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt