Muzika

2021.07.07 09:54

Ramūnas Zilnys kalbina: „Midsummer Vilnius“ žvaigždės – apie laukiamiausius koncertus ir vasaros planus

LRT.lt2021.07.07 09:54

Trečiadienio rytą portale LRT.lt – tiesioginė transliacija iš LDK Valdovų rūmų kiemo. Festivalio „Midsummer Vilnius“ rengėjai ir dalyviai pristatė šį renginį, jau pirmadienį prasidėsiantį šioje išskirtinėje vietoje ir vyksiantį dvi savaites.

„Midsummer Vilnius“ Valdovų rūmų kieme rengiamas jau šeštą kartą. Tradiciškai vasaros viduryje festivalis siūlo aplankyti įvairių žanrų renginius – nuo teatro spektaklių iki populiariosios bei akademinės muzikos koncertų ir šokio pasirodymų.

Transliacijoje festivalio naujienas pristatė jo rengėjas Valdas Petreikis bei šių metų „Midsummer Vilnius“ dalyviai – grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius bei operos solistė Ieva Prudnikovaitė.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Pokalbis su „Midsummer Vilnius“ rengėjais ir atlikėjais – „The Roop“ lyderiu ir Ieva Prudnikovaite

Festivalio vadovas Valdas Petreikis sako, kad šią vasarą „Midsummer Vilnius“ lankytojų lauks susitikimai su tiek jau žiūrovų pamėgtais, tiek dar niekada į festivalio sceną nežengusiais atlikėjais, kurie ne tik grąžins primirštą gyvo pasirodymo potyrį ir malonumą, bet ir dovanos stiprias emocijas.

„Šių metų programa žada, jog nei vienas pasirodymas nebus toks, kokį galėjote išvysti ar išgirsti iki šiol: kiekvienas festivalio scenoje pasirodysiantis artistas dovanos naują ir netikėtą patirtį. Būtent tam idealiai tinka Valdovų rūmų didžiojo kiemo erdvė ir atmosfera“, – tikina jis.

Šių metų festivalį „Midsummer Vilnius“ atidarys „Empti Orchestra“ koncertas. Daugelį metų dirbę prie atskirų projektų, grupės nariai Giedrė Kilčiauskienė ir Paulius Kilbauskas visus festivalio lankytojus vėl džiugins pasiilgta muzika, kuriai aranžuotes kuria talentingasis Jievaras Jasinskis. Vieną populiariausių visų laikų Lietuvos muzikos grupių ant scenos galima pamatyti itin retai, todėl ši proga juos išgirsti – beveik unikali.

Prisiminti, kokios dainos ir kūriniai skambėjo koncertuose bei festivaliuose, ką reiškia be jokios baimės stovėti minioje ir kartu su ja iškėlus rankas į dangų šokti ir dainuoti, visiems „Midsummer Vilnius“ žiūrovams padės Andrius Mamontovas.

20-ies metų jubiliejų švenčiantis Anželikos Cholinos šokio teatras festivalio žiūrovams dovanoja galimybę pirmiesiems Vilniuje pamatyti šokio spektaklio premjerą „Pikų dama“, sukurtą paslaptingiausio ir mistiškiausio A. Puškino apsakymo motyvais.

Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad greitesnis grįžimas prie įprasto gyvenimo leido pasikviesti ir svečių iš užsienio. Vilniečių ir miesto svečių lauks žavi staigmena – įspūdingas, šviesų kupinas pasirodymas ir po „Midsummer Vilnius“ dangumi skambėsiantys kūriniai iš naujojo Peterio Bence`o albumo „The Awesome Piano“. Aistringos, originalios, paties kompozitoriaus sukurtos kompozicijos, Michaelo Jacksono, grupių „Queen“, „Toto“ perdirbiniai, veržlus ir ekspresyvus grojimo stilius bei ribas tarp klasikinės ir populiariosios muzikos laužančios aranžuotės sužavės net tik ištikimus P. Bence`o gerbėjus, bet ir suras kelią į naujų širdis.

Pirmą kartą „Midsummer Vilnius“ scenoje pasirodysianti Gabrielė Vilkickytė surengs iki šiol didžiausią savo koncertą Vilniuje. Nors įprastai atlikėja scenoje pasirodo viena su fortepijonu, Valdovų rūmų Didžiajame kieme Gabrielė skambės kitaip nei visada ir pristatydama savo debiutinį albumą „Vilko švelnumas“ erdvę pripildys įspūdingu pasirodymu.

Dar viena staigmena festivalyje lauks „Saulės kliošas“ gerbėjų – šokti, linguoti ar niūniuoti naujas ir gerai pažįstamas grupės dainas kvies specialiai festivaliui parengta programa ir jos ypatingas svečias – vienas žymiausių Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjų Leonas Somovas.

Šįmet Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavę „The Roop“ „Midsummer Vilnius“ klausytojams dovanos šou pačioje Vilniaus miesto širdyje. Koncerto metu grupė atliks išskirtinę muzikinę programą, kurią papildys dar negirdėti kūriniai iš artėjančio naujojo albumo.

Praėjusių metų pabaigoje prestižinę Ernsto von Siemenso fondo premiją laimėjęs ir šiemet Šv. Kristoforo statulėle už pasiekimus šiuolaikinėje muzikoje apdovanotas ansamblis „Synaesthesis“ festivalio žiūrovams pristatys dar niekur negrotą programą „Minimali gravitacija“, kurioje skambės Lietuvos ir JAV kompozitorių – Davido Lango, Michaelo Gordono, Julios Wolfe, Egidijos Medekšaitės ir Žibuoklės Martinaitytės – kūriniai.

Jeigu „Midsummer Vilnius“ metu nevyktų renginys „Opera po žvaigždėmis“, daugeliui ištikimų festivalio lankytojų „Midsummer Vilnius“ neįvyktų. Šiemet Valdovų rūmuose skambės dramatinio tenoro Kristiano Benedikto balsas. Operos mylėtojams Vaido Vyšniausko vardu pažįstamas lietuvių tenoras pavergė ne tik gimtosios šalies publiką, bet ir Metropoliteno teatro, Vienos valstybinės operos, Bavarijos Miuncheno valstybinio operos teatro, Marijos teatro Sankt Peterburge ir daugelio kitų šalių klausytojų širdis.

Kol lėktuvai į karščiu, aistra ir skambiais ritmais alsuojančią Lotynų Ameriką vis dar kyla rečiau, „Midsummer Vilnius“ dovanoja galimybę vos vienam vakarui iškeliauti už Atlanto. Festivalio prodiusuotame projekte viena ryškiausių Lietuvos operos solisčių, išskirtinio tembro savininkė – Ieva Prudnikovaitė – žymiausiam visų laikų tango kompozitoriui Ástorui Piazzollai, kuris šiemet būtų šventęs gimimo šimtmetį, dedikuoja ypatingą programą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt