Muzika

2021.06.17 10:48

Lukiškių kalėjimo scenoje – „shishi“ ir Joseph June koncertas

LRT.lt2021.06.17 10:48

Po ilgos pandemijos pertraukos merginų trijulė „shishi“ pagaliau ima instrumentus į rankas – tai bus pirmasis tikras jų koncertas šią vasarą.

Ketvirtadienį atnaujintas Lukiškių kalėjimas bus pilnas muzikos, garsų, blizgučių, juoko ir vasaros nuotaikos, rašoma pranešime spaudai. „shishi“ į pasimatymą kalėjime pasikvietė scenos naujoką Joseph June, kuris ir pradės vakaro koncertą.

Lukiškių kalėjimo konversija Vilniaus centre dabar vienija didelę menininkų bendruomenę, yra kultūrinis traukos objektas, veikiantis kasdien ir atvertas visuomenei. Vien iš muzikantų, kurie čia reziduoja, būtų galima sudaryti įspūdingą lietuviško festivalio programą.

Nauja ir specialiai pagal užsakymą statyta scena praėjusią savaitę jau buvo išbandyta grupės „Solo Ansamblis“.

Šiuo metu merginų trijulė „shishi“ intensyviai repetuoja, kuria ir įrašinėja trečią autorinį pilno metro albumą.

„Bandome suprasti, kad jau vasara ir truputį bijome, kad ji tuoj baigsis. Labai laukėme, kada galėsim pagaliau sukurti albumą, kuriame bus įvairių spalvų, chaoso ir baladžių.

Temos kaip visada: meilė, draugystė, teisybė ir neteisybė, gyvenimo nutikimai, įpinti į žodžius. Tam, kad nebūtų per daug nuogi, išgyvenimai truputį aprengti. Nereikia, kad juos visi iki galo suprastų“, – sako žanrais savęs neribojančios muzikantės.

Gražus sutapimas – rudenį išleistas „shishi“ minialbumas „Vilniaus skaičiuotės“ taip pat pirmą kartą bus sugrotas laisvėje (kalėjime!) ir skirtas ne kameroms ar internautams. Viso to trijulė labai pasiilgo: „Iš kolegų džiugesio, kurie jau grojo Lukiškėse, atrodo, kad bus linksma. Bandysime šios vietos energiją valyti muzikos vibracijomis. Jaudinamės, nes ilgai negrojome gyvai. Džiaugiamės, kad kameros objektyvus pagaliau keis žmonių akys!“

Vakarą kartu su savo grupe pradės jaunas ir energingas personažas Joseph June, šiuo metu gyvenantis repeticijomis, kūryba ir koncertų planavimu. Dėmesį jis pernai patraukė kūriniu „Cepelininis dangus“. Greitai sulauksime ir pirmojo jo minialbumo.

„Jaučiu didelį džiaugsmą turėdamas galimybę atsiduoti tam, kas man rūpi. Neketinu sustoti. Naujajame minialbume sudėtos idėjos ir vertybės, kurias tame laikotarpyje atradau. Jomis besiremdamas galiu užtikrintai ir drąsiai eiti per gyvenimą.

Kai esu užsispyręs, tobulėju ir stipriai augu. Džiaugiuosi, kad grosiu vietoje, kurioje atiduodama duoklė kūrybai ir menui. Buvęs kalėjimas pagaliau prasmingai naudojamas”, – sako Joseph June, kurio tikrasis vardas - Vytautas Gumbelevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.