Muzika

2021.06.17 10:35

Grupė „Royce“ Palangoje rengia albumo pristatymo koncertą: jis turi simbolinių reikšmių

LRT.lt2021.06.17 10:35

Laisvėjant karantinui ir šylant orams Lietuvoje daugėja ir gyvos muzikos garsų. Šalies muzikantai džiaugiasi vis labiau platėjančiomis galimybėms gyvai susitikti su klausytojais bei pristatyti naujausią savo kūrybą.

Į išskirtinį koncertą po atviru dangumi liepos pradžioje kviečia ir elektroninio roko grupė „Royce“. Jo metu klaipėdiečių kompanija pirmą kartą gyvai pristatys pavasario pradžioje išleistą albumą „Juda“ bei primins savo gerbėjams, kaip gyvai skamba žinomiausi grupės hitai.

„Royce“ pirmąjį naujausio savo albumo pristatymo koncertą surengs liepos 1-ąją dieną Palangoje, „Oldman“ parko scenoje. Kaip teigė grupės vokalistas Ilja Gun, šio pasirodymo kolektyvas laukia su dideliu nekantrumu.

„Nors niekada nebuvome ta grupė, kuri kas mėnesį rengtų po kelis koncertus, tačiau ši pertrauka net ir mūsų standartais buvo kiek ilgoka. Tuo labiau, kad per šį laiką išleidome ir naują albumą, kurio kūrinių gyvomis interpretacijomis labai nekantraujame pasidalinti su klausytojais“, - mintimis dalinosi grupės lyderis.

Naujausias „Royce“ albumas „Juda“ dienos šviesą išvydo kovo pradžioje ir sulaukė nemažai grupės gerbėjų pozityvių įvertinimų. Pasak Ilja, tai buvo daugiausiai susidomėjimo sulaukęs „Royce“ albumas per visą kolektyvo gyvavimo istoriją. Todėl grupės nariai aktyviai ruošiasi ir išskirtiniam pristatymo koncertui.

„Norime tinkamai atsidėkoti žmonėms už parodytą dėmesį ir pagarbą mūsų naujausiam darbui. Manau, tai bus didžiulė šventė ir mums, ir publikai. Kas seka mūsų veiklą, žino, kad kiekvienam savo gyvam pasirodymui ruošiamės labai atsakingai. Tad publikai Palangoje ketiname patiekti itin kokybišką muzikinį patiekalą“, - kalbėjo „Royce“ vokalistas.

Koncerto „Oldman“ parke metu „Royce“ ne tik pristatys naujausią savo kūrybą, bet ir atliks tokius jau gerbėjų pamėgtus kūrinius kaip „Coming Home“, pagal Justino Marcinkevičiaus eiles parašytą kūrinį „Eikit Žmonės“, su Lietuvos muzikos legenda Igoriu Kofu įrašytą dainą „Iš Smėlio ir pieno“ bei kitus grupės hitus.

Be to, šis grupės pasirodymas turės ir nemažai simbolinių progų bei reikšmių.

„Įdomu tai, kad tai bus apskritai pirmasis mūsų koncertas Palangoje, pirmasis naujo albumo pristatymo koncertas bei labai tikimės, kad tai jau bus pirmoji diena, kai Lietuvoje oficialiai nebeliks karantino režimo“, - mintimis dalinosi I. Gun.

Grupė „Royce“, kurią sudaro vokalistas Ilja Gun, gitaristas Karolis Žioltikovas, klavišininkas Justas Katauskis, būgnininkas Dainius Kažukauskas, bosistas Arturas Maminas, pritariančioji vokalistė Kristina Jatautaitė bei gyvo garso režisierius Mindaugas Putna, savo diskografijoje turi tris studijinius albumus.

2014 m. susibūręs kolektyvas pirmuosius veiklos metus gyvavo kaip „Playing The Depeche“ projektas. Vėliau pasuko savos kūrybos keliu ir 2016 m. publikai pristatė pirmąjį autorinį albumą „Black Lights“. Po dviejų metų pasirodė ir antrasis grupės studijinis darbas „Mano America“.

Šiemet išleistas albumas „Juda“ tapo pirmuoju pilnu grupės rinkiniu gimtąja lietuvių kalba. Be autorinių grupės tekstų, elektroninio roko rūbu albume buvo aprengtos ir Lietuvos literatūros klasikų Antano A. Jonyno, Vinco Mikolaičio-Putino bei Vytauto Mačernio eilės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.