Muzika

2021.06.16 12:26

JAV grupės „Pixies“ koncertas Vilniuje nukeliamas į kitus metus

LRT.lt2021.06.16 12:26

Dėl koronaviruso pandemijos tebesitęsiant įvairiems renginių ribojimams pasaulyje, šįmet Vilniuje turėjęs vykti JAV grupės „Pixies“ koncertas nukeliamas į kitus metus.

Kaip skelbia koncerto rengėjai, metų liepos 26 dieną sostinėje turėjusi koncertuoti legendinė JAV alternatyvaus roko grupė į mūsų šalį atvyks kitų metų liepos 20-ąją. Grupė „Pixies“ Lietuvoje lankysis pirmą sykį.

Koncerto vieta nesikeičia – VU Botanikos sodas Kairėnuose.

Kaip pabrėžia šio koncerto rengėjai, „Pixies“ į Lietuvą prisivilioti bandyta ne vienus metus, o grupės svarba alternatyvios muzikos raidai – neabejotina. Pavyzdžiui grupės U2 lyderis Bono šią ketveriukę pavadino viena reikšmingiausių Amerikos grupių istorijoje. „Nirvana“ lyderis Kurtas Cobainas niekada neslėpė, kad garsiausią savo grupės dainą „Smells Like Teen Spirit“ įrašė kopijuodamas „Pixies“. Jis netgi buvo apsėstas minties, kad turėtų būti šios grupės narys.

Grupės „Radiohead“ lyderis Thomas Yorke'as „Pixies“ albumą „Doolittle“ pavadino pakeitusiu jo gyvenimą, didelę „Pixies“ muzikos įtaką savo kūrybai pripažino ir „The Strokes“, „Arcade Fire“, „Kings Of Leon“, „Smashing Pumpkins“ bei daugelis kitų grupių.

Grupėje „Pixies“, kuri 1986-aisiais susibūrė Bostone, ir šiandien groja trys iš keturių jos įkūrėjų – vokalistas ir gitaristas Black Francis, gitaristas Joey Santiago ir būgnininkas Davidas Loveringas.

Jau pirmasis grupės albumas „Surfer Rosa“, išleistas 1988 metais, patraukė melomanų dėmesį. Iki 1993-ųjų, kai „Pixies“ išsiskirstė, grupė išleido keturis albumus ir ne vieną visame pasaulyje išgarsėjusią dainą. Beje, 1991-ųjų albumą „Trompe le Monde“ Lietuvoje vinilo plokštelėje tuo metu perleido leidykla „Zona Records“.

Ironiška, kad debiutiniame grupės albume įrašyta daina „Where Is My Mind?“ tapo tikra alternatyvios muzikos klasika tik po gerų dešimties metų. Už tai reikėtų padėkoti paskutinei kultinio filmo „Kovos klubas“ scenai, kurioje ši daina skambėjo.

2004-aisiais „Pixies“ po 11 metų pertraukos galingai sugrįžo į sceną ir nuo to laiko yra laukiama didžiųjų pasaulio festivalių scenose. Atsikūrusi grupė išleido dar tris albumus. Naujausias iš jų, „Beneath The Eyrie“, pasirodė užpernai.

Šiuo metu greta trijų grupės senbuvių joje groja prieš šešerius metus prisijungusi bosistė Paz Lechantin, žinoma iš muzikavimo grupėse „Zwan“, „Queens Of The Stone Age“ ir kitose žymiose grupėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.