Muzika

2021.06.15 10:38

Į šių metų Karklės festivalį atvyksta pasaulinio hito „Ride It“ atlikėjas Regard

LRT.lt2021.06.15 10:38

Praėjusią savaitę paskelbę, jog rugpjūčio 13-14 dienomis atnaujinto formato festivalis „Karklė 2.0“ prie Baltijos jūros sukvies geros muzikos ir pramogų mylėtojus, renginio organizatoriai skelbia pirmuosius festivalio vardus.

Tarp jų – lietuviškos žvaigždės ir populiarumo bei tarptautinės sėkmės sulaukusios dainos „Ride It“ aranžuotės kūrėjas ir didžėjus Regard.

„Regard vardas lietuviams, o ypač festivalio „Karklė“ gerbėjams, pažįstamas, kadangi šis didžėjus ir muzikos kūrėjas puikavosi pirmose atlikėjų gretose į planuotą 2020-ųjų festivalį.

Kaip žinome, festivalis dėl pandemijos neįvyko ir buvo nukeltas į 2022-uosius, tačiau mums, kaip organizatoriams, itin džiugu, jog tokį didelį muzikos pasaulio vardą pavyko „išsaugoti“ ir net iššūkių pilnu metu turėti ant „Karklė 2.0“ scenos. Tikime, kad ištikimiems gerbėjams tai bus puiki žinia“, - apie žvaigždės pasirodymą festivalyje šnekėjo organizatorius Darius Kalinauskas.

Didžėjus Regard savo veiklą pradėjo dar 2008 metais, tačiau jo šlovės akimirka išaušo 2019 metais, kuomet didžėjus remiksavo 12 metų senumo dainininko Jay Seano singlą „Ride It”.

Pastarojo tramplinu į sėkmę tapo socialinio tinklo „TikTok” platforma, kurioje atsirado iššūkis, #rideit, kviečiantis pagal ritmišką ir įtraukiančią dainos melodiją kurti trumpus filmukus su šokio judesiais. Daina tapo tikra sensacija, sudrebinusia socialinę platformą – trumpųjų filmukų, kuriems panaudotas dainos ritmas, buvo sukurta daugiau nei 150 milijonų.

Regard populiarumas nebuvo vienkartinis šios platformos virusas: vos po kelių mėnesių daina jau puikavosi Jungtinės Karalystės bei Australijos populiariausiųjų sąrašų viršūnėse, o sėkmę užtvirtino parašas su muzikos įrašų gigante „Sony Music”.

Atrodo, kad atlikėjo karjera po tokių įspūdingų pasiekimų tik įsibėgėja: iš Kosovo kilęs Regard aktyviai bendradarbiauja su kitais kūrėjais (RAYE, Dimitri Vegas) bei muzikiniais rezultatais džiugina savo gerbėjus. Pastarasis didžėjaus darbas vos prieš keletą savaičių buvo pristatytas ir žymiojoje Jimmy Fallono pokalbių laidoje: dainoje „You“ skamba ir kanadiečių atlikėjos Tate McRae bei australų dainininko Troye Sivano balsai. ­

„Karklė 2.0“ organizatoriai skelbia ir lietuviškus vardus festivalio muzikinėje eilutėje: tai – lyriškų ir jausmingų dainų kūrėjas ir atlikėjas Gabrielius Vagelis bei „Saulės kliošas“. Abi puses vienija didžiulė meilė gyvai instrumentinei muzikai ir, žinoma, klausytojui puikiai atpažįstami balsai, kuriuos bus galima išgirsti didžiojoje festivalio scenoje.

„Tiek „Saulės kliošas“, tiek Gabrielius Vagelis yra atlikėjai, visiškai atitinkantys festivalio nuotaiką ir dvasią: pajūris visuomet asocijuojasi su saule, vėju ir vandeniu. Saulę ir saulėtą nuotaiką randame „Saulės kliošo“ pavadinime ir jų kuriamoje šviesioje muzikoje, o štai „Vėjai ir vanduo“ yra debiutinis atlikėjo Gabrieliaus Vagelio albumas, kuriame galima pajausti ir vieną stipriausių stichijų žemėje – meilę“, - apie lietuvių atlikėjus kalbėjo „Karklė 2.0“ organizatoriai.

Organizatoriai primena, jog pilno formato festivalis „Karklė“ yra perkeliamas 2022-uosius ir vyks rugpjūčio 12-14 dienomis. Jam galios 2020-ųjų festivaliui įsigyti bilietai. Šie bilietai taipogi galios ir šių metų („Karklė 2.0“) renginiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.