Muzika

2021.06.09 15:38

Šlovės istorija: netikėtai išgarsėjusią amerikietę Foushee atsidėti muzikai įkvėpė patirta avarija

LRT.lt2021.06.09 15:38

Prieš daugiau nei pusmetį Lietuvos ir pasaulio muzikos populiariausiųjų sąrašus su hitu „Deep End“ šturmavo atlikėja Foushee, nors iki tol apie šią dainininkę mažai kas buvo girdėjęs. 

Dabar ši atlikėja pristato ir debiutinį minialbumą „Time Machine“, kurį apibūdina kaip muzikinę kelionę laiku per įvairias asmenines patirtis, atsiminimus ir išgyvenimus.

Albume skamba ir atlikėjos superhitas „Deep End“. Jis yra tituluojamas viena geriausių praėjusių metų ritmenbliuzo dainų. Dainos perklausos internete šiuo metu viršija 350 mln. Beje, „Deep End“ ilgą laiką laikėsi ir Lietuvos populiariausiųjų sąrašuose.

Pastarasis mėnuo Foushee buvo išties ypatingas. Kartu su „Time Machine“ pasirodymu ji puikavosi ant kelių žurnalų viršelių. Be to, dainininkė neseniai išleido ir britų grupės „Depeche Mode“ kūrinio „Enjoy The Silence“ ritmenbliuzo versiją, kuri tapo vieno gerai žinomo mados prekės ženklo šios vasaros kampanijos garso takeliu.

Foushee gimė ir augo Niu Džersyje, vėliau Niujorke, tačiau dainininkės mama yra kilusi iš Jamaikos, kur grojo merginų regio grupėje būgnais. Taigi muzika Foushee supo nuo pat mažumės, rašoma pranešime spaudai.

„Prisimenu, kaip mama sustodavo automobilių stovėjimo aikštelėje, atsidarydavo visas dureles, pasigarsindavo radiją ir imdavo šokti tarsi niekas į ją nežiūrėtų. Iš pradžių dėl to jausdavausi nepatogiai, vėliau juokdavausi.

Tais momentais mes pamiršdavome visas finansines problemas, skausmus, iššūkius. Tada ir supratau, kokia galią turi muzika“, – viename interviu pasakojo Foushee.

Pirmąją dainą ji parašė būdama vos šešerių. Ir nors visą laiką žinojo, kad savo gyvenimą nori sieti su muzika, Foushee ėmė studijuoti koledže ir dainuoti vietinėje kavinėje.

Po avarijos, kurioje ji atsidūrė kartu su savo mama, Foushee iš arti pamatė, koks trapus gali būti gyvenimas. Tai ją įkvėpė visa širdimi atsiduoti savo svajonei – muzikai. Būtent dėl jos ji iškeitė Niujorką į Los Andželą. Tada Foushee dar nežinojo, kad jau netrukus jos balsą išgirs milijonai žmonių visame pasaulyje.

„Noriu tapti pavyzdžiu juodaodėms moterims visame pasaulyje, taip pat visiems, kurie atpažįsta save mano istorijoje. Galiausiai noriu sukurti tavo mėgstamiausią dainą“, – apie būtinybę siekti savo svajonių įkvepiančiai kalba talentinga atlikėja.

Charizmatiškos ir balsingos Foushee tarptautinė karjera prasidėjo 2018 m. po to, kai Amerikos TV šou „The Voice“ ji tapo grupės „Maroon 5“ vokalisto Adamo Levine‘o komandos nare.

„Labiausiai man tavyje patinka tai, kad negaliu tavęs iki galo perprasti. Turi kone nežemišką balsą. Išties tai turi viską: balsą, manierą, stilių, išvaizdą. Tavyje yra kažkas, kas pranoksta techniką, ir aš noriu būti to dalimi“, – projekto metu žavėjosi „Maroon 5” žvaigždė.

Tiesa, „Amerikos balso“ Foushee nelaimėjo, tačiau patraukė didžiausių leidybinių kompanijų dėmesį. Netrukus baigėsi jos kaip kavinių dainininkės karjera ir prasidėjo didžioji – tarptautinė. Galiausiai, ji pasirašė sutartį su įrašų leidykla „Sony Music Entertainment“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.