Muzika

2021.06.08 10:15

Po mirties išleistas atlikėjo Sauliaus Spindi albumas: pristatytas ypatingą dieną

LRT.lt2021.06.08 10:15

Birželio 7 dieną artimiausių bičiulių būryje buvo pristatytas prieš du mėnesius Anapilin iškeliavusio talentingo muzikos kūrėjo ir atlikėjo Sauliaus Spindi paskutinis albumas „Spiečius”. 

„Tikiuosi, kad jis taps tyro oro gurkšniu pasaulio melomanams, gyvenantiems dūzgiančiame vartotojų avilyje“, – įrašinėdamas albumą sakė Saulius Labanauskas, turėjęs sceninį Sauliaus Spindi vardą.

Pirmas birželio pirmadienis albumo išleidimui pasirinktas neatsitiktinai, nes tai – Sauliaus gimtadienis. Tad susirinkę kūrėjo draugai ne tik klausėsi naujo albumo kūrinių, bet ir dalinosi atsiminimais iš bendravimo su muzikos kūrėju ir pirmais įspūdžiais apie naują albumą „Spiečius“, kuris išleistas kompaktinėje, o vėliau bus pristatytas ir vinilinėje plokštelėje.

Apie tai, kad mirė garsus alternatyvios muzikos kūrėjas Saulius Labanauskas, kurio sceninis vardas – Sauliaus Spindi, buvo pranešta balandžio 12 dieną. 1980 metais gimęs atlikėjas buvo Vilniaus gotikinio metalo grupės „Saprophytes“ įkūrėjas. Pastarąjį dešimtmetį jis ėmėsi solinės karjeros ir kūrė elektroninę muziką. Jis buvo nevengęs eksperimentuoti atlikėjas, savo kūryboje jungęs elektroninį ir folklorinį skambesius.

Solinį atlikėjo kelią pradėjo 2011 metais, buvo išleidęs tris albumus. Ypač didelio populiarumo sulaukė jo albumas „Vai tu girala”, kuriame derinama garsaus dzūkų dainininko Petro Zalansko dainos ir autorinė Sauliaus elektroninė muzika.

Paskutinį albumą „Spiečius“, kurį išleido asociacija „Slinktys” ir VšĮ „Dangus”, Saulius Spindi vadino šviesiu.

„Saulius Spindi buvo unikalus. Meistriškų Sauliaus aranžuočių ir kūrybinio jautrumo , muzikinės pajautos dėka jam pavyko muzika, dainos, kurios yra tiek pat archajiškos, kiek ir šiuolaikiškos“, – atsiliepė dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas.

„Spiečius” – konceptualus albumas apie spiečių, kuriame gvildenamos įvairios nūdienos sociumo temos. Visas albumas įdainuotas lietuviškai, be pauzių. Vienu įkvėpimu paliestos žmogaus vertybinės temos, kurios turi sąsajų su bičių gyvenimu.

Tai pasakojimas apie mažą ląstelę, jos savybes ir įpročius, iš kurių susideda sudėtinga sistema, su perspektyva į visatą, viskas sujungiama ratu.

„Albume metamas žvilgsnis į senolių išmintį, kas mes esame dabar ir kur eisime rytoj, per šiuolaikišką, kiek eksperimentinį, skambesį“, – apie „Spiečių“ jį kurdamas pasakojo Saulius Spindi.

Buvo tikimasi, kad išleidus albumą, pagal galimybes, atsižvelgiant į COVID 19 situaciją, bus rengiami vieši pristatymai – koncertai. Deja, tam nebuvo lemta išsipildyti. Tačiau Sauliaus Spindi muzikinė kūryba skamba ir toliau, rašoma asociacijos „Slinktys“ pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.