Muzika

2021.05.24 20:26

Paaiškėjo: „Eurovizijos“ nugalėtojų Italijos rokerių lyderio narkotikų testas – neigiamas

LRT.lt2021.05.24 20:26

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) išplatino oficialų pareiškimą dėl „Eurovizijos“ nugalėtojų Italijos rokerių „Måneskin“ elgesio žaliajame kambaryje ir ypač kaltinimų dėl galimo narkotinių medžiagų vartojimo šou metu. EBU teigia, kad buvo atliktas išsamus tyrimas, taip pat grupės lyderiui Damiano Davidui atliktas narkotikų testas, kurio rezultatas buvo neigiamas.

„Buvo atlikta faktų analizė, taip pat peržiūrėta turėta vaizdinė medžiaga. Taip pat grupės pagrindinis vokalistas savarankiškai atliko narkotikų testą, rezultatas – neigiamas, jį matė ir EBU“, – rašoma pareiškime.

EBU skelbia, kad „netiksli informacija, spekuliacija, nulėmusi melagienų atsiradimą, užtemdė šio renginio dvasią ir paveikė grupę“.

Pasak EBU, „Žaliajame kambaryje nebuvo vartojama jokių narkotikų, ir mes šį reikalą laikome baigtu“.

EBU anksčiau išplatino oficialų pareiškimą, kuriame sakoma, kad jie atsakingai žiūri į spekuliacijas, kurios apipynė Italijos rokerių „Måneskin“ elgesį žaliajame kambaryje „Eurovizijoje“ ir ypač kaltinimus dėl galimo narkotinių medžiagų vartojimo šou metu.

Grupė ir visa delegacija patikino, kad žaliajame kambaryje, kuriame „Eurovizijos“ delegacijos laukia rezultatų, narkotinių medžiagų nebuvo. Taip pat jie teigė, kad dainininkas buvo pasilenkęs dėl sudaužytos stiklinės, tai kai kuriems žiūrovams sukėlė įtarimų.

Klausimai apie galimą narkotikų vartojimą nuskambėjo spaudos konferencijoje iš karto po finalo.

„Thomas sudaužė stiklinę“, – kodėl tą akimirką palinko prie stalo, paaiškino grupės lyderis Damiano. „Aš nevartoju narkotikų“, – net kelis kartus patikino jis, o tokį jo atsakymą lydėjo spaudos konferencijos klausytojų plojimai.

Po spaudos konferencijos grupė oficialioje savo paskyroje taip pat išplatino pranešimą, kuriame neigė pasirodžiusias spekuliacijas.

Italijos rokeriai „Måneskin“ savo šalyje – didelės žvaigždės, šeštadienio vakarą didžiajame konkurso finale jie surinko 524 balus ir nugalėjo.

„Norime dar kartą pasveikinti „Maneskin“ ir palinkėti jiems didžiulės sėkmės“, – sakoma EBU pranešime.

„Tikimės bendradarbiauti su mūsų nariu Italijoje „Rai“ surengiant įspūdingą „Eurovizijos“ dainų konkursą Italijoje kitais metais“, – pridūrė Europos transliuotojų sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt