Muzika

2021.05.07 15:00

LRT OPUS Europos dieną švęs skambiai: žinomų atlikėjų koncertai – iš tuščių salių

LRT.lt2021.05.07 15:00

Šį sekmadienį minimą Europos dieną dėmesys bus sutelktas ir į mūsų žemyno muzikantus.

Radijo stotis LRT OPUS jungiasi prie Europos transliuotojų sąjungos (EBU) ir muzikos klubų platformos „Liveurope“ iniciatyvos – sekmadienį 19 valandą kviečia klausytis specialios transliacijos, kurioje išgirsite kylančių Europos muzikantų koncertus.

Paminint Europos dieną, LRT OPUS eteryje skambės keliolikos atlikėjų ir grupių koncertiniai įrašai, karantino metu atlikti žymiuose Europos klubuose ir salėse.

Tai – ir EBU bei „Liveurope“ būdas atkreipti dėmesį į muzikos sektorių, itin sunkiai nukentėjusį koronaviruso pandemijos metu.

Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ remiamos iniciatyvos tikslas – suteikti platformą kylantiems Europos talentams, o tuo pačiu pabrėžti muzikos klubų ir salių svarbą Europos muzikos vystymuisi.

Koncertai specialiai transliacijai įrašyti penkiolikoje žinomų Europos salių ir klubų – nuo buvusiame Londono sandėlyje įsikūrusio „Village Underground“ iki laive Budapešte, Dunojaus upėje esančio A38, nuo buvusioje pieninėje įrengtos legendinės Amsterdamo salės „Melkweg“ iki Briuselio renginių salės „Ancienne Belgique“.

Visos šios vietos, kurioje įprastai skambėdavo gyva muzika ir kone kiekvieną vakarą burdavosi minios klausytojų, dėl pandemijos buvo priverstos užverti duris. Tačiau dėl šio sekmadienio transliacijos visose jose trumpus pasirodymus surengė žinomi atlikėjai – nešdami viltį, kad gyvenimas netrukus sugrįš į įprastą ritmą, ir atkreipdami dėmesį į liūdną muzikos sektoriaus padėtį.

„Gyvai muzikai skirtos salės sukuria nepakartojamas akimirkas. Atlikėjams reikia koncertuoti. Publikai niekas negali pakeisti reakcijos, patiriamos, kai muzika patiriama gyvai. Tačiau jau daugiau nei metus muzikos klubai ir salės skendi tamsoje, uždaryti publikai ir atlikėjams.

Ši iniciatyva primena salių svarbą artistams ir publikai – o taip pat visam kūrybiniam sektoriui. Būtina juos palaikyti“, - sako EBU radijo departamento vadovė Edita Kudlačova.

LRT OPUS eteryje Europos muzikos dienos transliacijoje skambės atlikėjų Davido Numwami (Belgija), „Zalagasper“ (Slovėnija), „Belau“ (Vengrija), Gretos (Danija), Amelie Sibos (Čekija), Emmos Bradley (Didžioji Britanija), „Francis Of Delirium“ (Liuksemburgas), Moglii (Vokietija), „Altın Gün“ (Nyderlandai), „Pom Poko“ (Norvegija), Selmos Uamusse (Portugalija) koncertiniai įrašai.

Visi koncertai surengti platformos „Liveurope“ klubuose ir salėse. Nuo 2014-ųjų „Liveurope“ remia ir vienija Europos gyvos muzikos sales, kurios skatina jaunų žemyno atlikėjų populiarinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.