Muzika

2021.04.29 12:30

Išgirskite: legendinė Kęstučio Jablonskio daina atgimė su reperiu ir vokaliniu ansambliu

LRT.lt2021.04.29 12:30

Iš spaustuvių atkeliaujančių savo naujojo albumo „Vergai – Valdovai“ vinilinių ir kompaktinių plokštelių laukiantis Kęstutis Jablonskis pristato naują vaizdo klipą.

Tiesa, daina – puikiai žinoma ne tik Kęstučio gerbėjams, bet ir visiems, neabejingiems lietuviškai muzikai.

Kūrinys „Mano laivas išplauks“ buvo įrašytas dar 1996 metais albumui „Ten“. Šiandien pristatomo vaizdo klipo versijoje daina įgijo šiuolaikiškesnio roko skambesį.

Prie naujojo „Mano laivas išplauks“ skambesio prisidėjo ir vyrų a capella ansamblis „Quorum“, kuriems Kęstutis ir pastaroji daina buvo lyg krikštatėvis ir krikštamotė, žengiant pirmuosius ansamblio žingsnius.

Taip pat prie naujos kūrinio versijos prisidėjo kaunietis repo atlikėjas, renginių vedėjas ir aktorius Donatas Medzevičius, žinomas Medono slapyvardžiu.

„Esu žmogus, kuris dažniausiai neatsisako pakvietimų. Nes nežinomybė dažniausiai nuveda prie gerų patirčių. Gavęs pasiūlymą surepuoti partiją Kestučio Jablonskio dainoje, iškart pasakiau – taip, padarom. Buvo idomu save išgirsti roko muzikos kontekste. Gera patirtis!“ – teigė atlikėjas Medonas.

Visą naująjį Kęstučio Jablonskio albumą prodiusavęs roko gitaristas Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo į vaizdo klipo filmavimą sukvietė muzikantus – bosistą Julių Dosiną ir instrumentininką Joną Andriuškevičių, su kuriais, kaip grupė „The BreakHearters“, šįmet kovėsi „Eurovizijos“ atrankoje, talkindami dainininkui Voldemarui Petersonui.

Pats Voldemaras šiame vaizdo klipe taip pat dalyvauja, tiesa, kitoje ekrano pusėję – kaip vaizdo operatorius.

„Daug kas man sako – o, žinau tos dainos žodžius, „išplauks, mano laivas išplauks“. Na, na, sakau. O toliau?“ – juokiasi K. Jablonskis.

Jo teigimu, šią dainą bando nusavinti ir jūreiviai, kurie demonstratyviai prie Kęstučio užtraukia priedainio eilutes, sakydami, jog tai jų neoficialus himnas.

„Suprantu, kad galima ir tiesiogiai suprasti, bet tai yra simbolika. Daina yra apie meilę. Laivas išplauks, o mano jūra liks rami ir nieko čia daugiau nepadarysi ir nepakeisi. Lietuviams patinka paprastos dainos, o priedainio pirmi žodžiai turi nuskambėti ypatingai įsimintinai“, – teigė Kęstutis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.