Muzika

2021.04.28 16:34

LRT PLIUS eteryje – filmas apie „The Rolling Stones” gitaristą Ronnie Woodą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.04.28 16:34

LRT PLIUS televizija tęsia dokumentinių filmų apie garsius populiariosios muzikos atlikėjus ir reiškinius ciklą.

Šį vakarą, 22 valandą, eteryje – dokumentinis filmas „Kažkam ten viršuje patinku“, 2019 metais sukurtas apie britų roko legendą, grupės „The Rolling Stones“ gitaristą Ronnie Woodą.

Šis 73-ejų muzikantas kartais vadinamas žmogumi, turinčiu devynias gyvybes. Daugybę problemų dėl alkoholio ir narkotikų turėjęs rokeris šią savaitę vėl šmėžuoja britų spaudos puslapiuose.

Priežastis – atviras pasakojimas, kad karantino metu jam buvo diagnozuotas retos formos vėžys, kurį R. Woodas tvirtina sėkmingai įveikęs.

Tai jau antras kartas, kai šiai roko žvaigždei tenka susidurti su onkologine liga. 2017-aisiais R. Woodui buvo diagnozuotas plaučių vėžys. Muzikantas atsisakė chemoterapijos, nes nenorėjo prarasti savo įspūdingos plaukų ševeliūras. Gydytojams teko pašalinti dalį jo plaučio, tačiau liga atsitraukė.

Ryškių istorijų R. Woodo gyvenime – per akis. Rokenrolo ir nerūpestingo gyvenimo būdo simboliu laikomas muzikantas profesionalią karjerą pradėjo dar 1964-aisiais, o po trejų metų prisijungė prie garsaus bliuzo ir roko gitaristo Jeffo Becko grupės.

1969-aisiais jis su keliais buvusiais grupės „The Small Faces“ muzikantais ir dainininku Rodu Stewartu subūrė grupę „Faces“, sulaukusią didžiulio populiarumo.

Muzikantas leido ir solinius albumus, o 1975-aisiais, grupę „The Rolling Stones“ palikus gitaristui Mickui Taylorui, užėmė jo vietą – vienoje garsiausių pasaulio grupių jis groja jau 46 metus.

R. Woodas garsėja ir talentu tapybai – ant filmo „Kažkam ten viršuje patinku“ jis pavaizduotas ir su gitara, ir su teptukais rankose.

Rokerio tapybos darbų reprodukcijos publikuojamos albumuose, kiekvienam „The Rolling Stones“ koncertui jis skiria ir atskirą piešinį. R. Woodo tapyba gerai vertinama kitų žinomų menininkų, tarp jų – britų žvaigždės Damieno Hirsto, kuris šį vakarą LRT PLIUS rodomame filme taip pat dalijasi pasakojimais apie draugystę su gitaristu.

Atlikėjo asmeninis gyvenimas – itin spalvingas. Jis šešis sykius reabilitacijos klinikose gydėsi nuo alkoholizmo ir yra vedęs trečią kartą.

Ypač skausmingai iširo jo antroji santuoka – žmoną, su kuria gyveno 23 metus, Ronnie paliko, pametęs galvą dėl 41 metais jaunesnės rusės Katios Ivanovos, su kuria romanas greitai išblėso.

2012-aisiais R. Woodas vedė teatro prodiuserę Salley Humphreys, su kuria prieš ketverius metus susilaukė dvynukių. Iš viso muzikantas turi šešis vaikus.

Už nuopelnus muzikai R. Woodui prieš tris savaites suteiktas Londono garbės piliečio vardas.

Filme, kurį pamatys LRT PLIUS žiūrovai, pats R. Woodas ir jo bendražygiai pasakoja apie muzikanto gyvenimą, karjerą, aistrą tapybai.

Tarp pašnekovų, kurie dalijasi prisiminimais – R. Woodo sutuoktinė, grupės „The Rolling Stones“ nariai, ilgametis muzikanto bičiulis Rodas Stewartas.

Filmo premjera pernai turėjo įvykti keliuose garsiuose pasaulio kino festivaliuose, tačiau dėl koronaviruso pandemijos šiuos planus teko atšaukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.