Muzika

2021.04.27 10:52

Išgirskite: dueto „Moosu X“ dainoje – naujas žinomo lietuvių violončelininko amplua

LRT.lt2021.04.27 10:52

Prodiuserių Justo Kulikausko ir Aurimo Galvelio duetas „Moosu X“ dalinasi nauja daina „Laikas man“.

J. Kulikauskas, dar žinomas sceniniu vardu Future Cello, šįkart kūrinio idėją išreškia dainuodamas.

„Jei galėčiau viską pakartot – pasimėgaučiau visom klaidom“, – dainos eilutės diktuoja pagrindinę žinutę.

„Viskas, kas vyko mano gyvenime iki šiol, sukūrė mane tokį, koks esu. Tačiau anksčiau kartais gailėdavausi tam tikrų savo pasirinkimų ir per ilgai apie tai galvodavau.

Gal būdavau ne iki galo atviras su savimi. Kai dabar pagalvoju, daugelis vadinamų klaidų gyvenime buvo akimirkos, kurias visada prisiminsiu, jos mane labai daug ko išmokė ir jei dabar galėčiau viską pakartoti - tikrai nieko nekeisčiau“, - pasakoja vienas iš dainos autorių J. Kulikauskas.

Geriau įsijausti į dainą padeda vaizdo klipas. Jame sudėtos įvairios dueto „Moosu X“ akimirkos kartu, patirtos per 15 metų draugystės. Vaizdo klipe gausu juoką keliančių momentų.

„Turbūt žmogus save gali vadinti laisvu tik tada, kai sugeba iš savęs pasijuokti ir nesigėdyti“, - šypsosi A. Galvelis.

Daina apie laisvę ir poreikį pabūti tik sau, nusimetant praeities naštą, skatina klausytojus atsipalaiduoti ir nustoti kaltinti save dėl to, ko nebegali pakeisti. Anot dainos autoriaus A. Galvelio, nėra tokio dalyko kaip klaida, todėl geriau tiesiog atsipalaiduoti ir gyventi taip, kaip norisi tą akimirką.

„Nors nedaug žodžių, bet pasakyta viskas ką norėjau pasakyt. Linkiu mėgautis visomis akimirkomis, kurios mus kuria. Myliu savo gyvenimą ir kelionę per muziką visais įmanomais būdais, nesvarbu ar tai klasika, popsas, avangardas, klubinė muzika ar dar kas nors – viskas man yra įdomu ir visada smagu išmokti ką nors naujo“, - pasakoja J. Kulikauskas.

Duetas „Moosu X“ savo laiką be koncertų išnaudoja dirbdami studijoje. Vaikinai neslepia, kad jau pasiilgo scenos ir gyvo kontakto su savo klausytojais, tačiau prisitaiko prie esamos situacijos ir intensyviai kuria naujas dainas, dirba su įvairiais Lietuvos atlikėjais ir netolimoje ateityje žada dar daugiau muzikinių staigmenų.

Tai jau ketvirta „Moosu X“ daina šiais metais. „Šis laikotarpis yra labai kūrybingas ir intensyvus, nes, įprastam gyvenimui dėl pandemijos laikinai sustojus, galim šimtu procentų susitelkti į muziką ir kruopščiai ieškoti naujų sąskambių“, - pasakoja prodiuseriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt